Ferrari válelo v zeleném pekle. Jeho 296 GT3 vyhrála na 24h Nürburgringu!

Nový závodní stroj triumfoval v jednom z nejnáročnějších závodů na světě. Italská značka zde zvítězila vůbec poprvé.

Víkendový závod na 24 hodin na Nürburgringu patřil stáji Frikadelli Racing, v němž dříve pravidelně startovala i předčasně zesnulá Sabine Schmitz. S vozem 296 GT3 zde tým ve složení Pittard, Laser, Catsburg a Bamber startoval mezi 136 posádkami. Na začátku závodu jejich stroj utrpěl poškození karoserie a difuzoru kvůli defektu pneumatiky, vše se ale podařilo opravit bez časové ztráty v rámci zastávky v boxech na tankování a výměnu gum.

Tým vedl po většinu závodu a dobře zvládl jeho závěrečnou část, kdy Pittard udržel náskok před Vanthoorem na BMW M4 GT3 stáje ROWE Racing. Ferrari projelo pod šachovnicovou vlajkou po 162 kolech, což je mimochodem nejdelší ujetá vzdálenost v historii slavného klání. K radosti italské značky přispěl také tým Rinaldi Racing, který s 296 GT3 dojel na celkovém sedmém místě a jako první v třídě Pro-Am. Třetí vůz od Racing One skončil v Pro-Am čtvrtý a celkově patnáctý.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Váš názor Další článek: Spojením Alfy Romeo 159 a Brera vznikl unikátní hatchback. Na amatérskou stavbu je výsledek fenomenální!

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , ,