Ferrari v Dánsku otevírá unikátní expozici. Největší lákadlo je Monza SP1 z Lega ve skutečné velikosti

Návštěvníci dánského Legolandu mohou obdivovat Ferrari Monza SP1 postavené z kostiček v životní velikosti. Je ozdobou tematické výstavy oslavující italskou značku.

Svět Ferrari se netočí jen kolem rychlých supersportů a formule 1. Do životů fanoušků a rodin vstupuje prostřednictvím zábavních parků, tematických výstav a nekonečné nabídky značkových doplňků. Modely italské značky mají na svých policích i milovníci Lego kostek. Loni automobilka otevřela unikátní výstavu v kalifornském Legolandu a nyní si stejnou radost mohou užívat i Evropané.

Ferrari nyní otevírá jedinečnou expozici „Ferrari Build and Race“ v dánském Legolandu v Billundu. Návštěvníci si zde mohou složit z Lega vlastní model Ferrari, nechat si jej naskenovat a následně jej provést autentickou zmenšeninou testovacího okruhu Fiorano. Nejmenším stavitelům je dopřána stejná zábava s řadou Lego Duplo.

Expozice zahrnuje řadu dalších interaktivních atrakcí, z nichž nejvýraznější je věrná kopie vzácného Ferrari Monza SP1 ve skutečné velikosti. Detailně zpracovaný model má sice reálná kola a volant, ale jinak je celý vůz postavený z lega. 

Obdobnou výstavu plánuje Ferrari umístit letos do Legolandu v královské čtvrti Windsor ve Velké Británii.  

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Váš názor Další článek: Řidiči v Česku zapomínají na základní pravidla a nástrahy předjíždění. Jiní je arogantně ignorují

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,