Ferrari už testuje ostré F430 Challenge

Ferrari F430 Challenge bylo přistiženo při testování na jednom ze závodních okruhů, které jsou majetkem automobilky se vzpínajícím se koníkem ve znaku. Podle neověřených informací by mělo F430 Challenge přijít na trh v roce 2006 a zároveň vstoupit do soutěže FIA GT.

Pod kapotou se ukrývá sériový motor 4.3 l V8, který je vyladěný z původních 360 kW (490 k) na 386 kW (525 k). Také z kabiny zmizelo vše, co není při závodech potřeba, a hmotnost vozu klesne zhruba o 100 kilogramů. Díky dietě a silnějšímu agregátu zrychlí Ferrari F430 Challenge z nuly na stovku za 4 s a nejvyšší rychlost přesáhne hranici 320 km/h.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

dnes | Miro Mihálik | 12 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 205 příspěvků