Ferrari ukazuje další skvostnou stavbu pro váženého klienta. Základ SP51 není těžké odhalit

Další z řady aut, které v provozu asi nikdy neuvidíte. Hlavně ale proto, že tento konkrétní kus zamířil do Taiwanu.

Ferrari představuje veřejnosti další vůz navržený přesně podle tužeb zákazníka, který jde nad rámec standardní modelové nabídky. Aby vám Ferrari něco takového dovolilo, musíte být jednak váženým zákazníkem, a také disponovat obrovským balíkem peněz. Obě tyto věci spolu ale souvisí. Novinka se jmenuje SP51 a automaticky se zařadila k tomu nejexkluzivnějšímu, co od této značky můžete vidět.

Design vozu byl pochopitelně navržen týmem ve Ferrari Styling Centre, kde stojí v čele Flavio Manzoni. Už podle fotografií vám asi dojde, co je vlastně základem této kreace. SP51 je Spider s motorem uloženým vpředu na základech modelu 812 GTS, od kterého má celé pohonné ústrojí. O dodatečném ladění nebyla řeč, takže předpokládáme výkon 800 koní z 6,5litrového dvanáctiválce.

Vpředu se liší novým předním nárazníkem a jinými světlomety. Kapota se vyznačuje dvěma velkými výdechy, unikátní jsou také pětipaprsková kola. Zcela přepracovaná byla zadní část. Světlomety a výfuky poznáte, ale jinak je tu nový difuzor, jinak tvarované křídlo a celkově se zde spíše opakuje motiv oblouků, zatímco 812 GTS má zadní část spíše hranatější.

Unikátní je SP51 také barvou karoserie, jedná se o speciálně namíchaný třívrstvý lak Rosso Passionale. Bílo-modrý pruh, linoucí se po celé délce auta, pak odkazuje na model 410 S z roku 1955. Do tohoto vozu se vešlo 195 litrů paliva a víčko nádrže bylo právě vzadu přímo na tomto pruhu. Stejný barevný motiv se promítl také do interiéru.

Jak už bývá zvykem, přesná částka za auto zůstala pouze mezi Ferrari a majitelem. O něm víme, že je váženým zákazníkem z Taiwanu. Tím pádem je nepravděpodobné, že byste kreaci potkali na některém z evropských eventů, kde se majitelé občas jezdí těmito skvosty chlubit.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Váš názor Další článek: BMW Z4 má po faceliftu. Řada drobných změn přinesla velký efekt, překvapí i podíl vrcholné verze

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,