Ferrari SUV: hospodské řeči, nebo realita?

Britský magazín AutoExpress přinesl zajímavou informaci o automobilce Ferrari. Ta má v současnosti pracovat na voze, který nese kódové označení F151 a který by měl být představen jako studie nejpozději v roce 2010.

Zajímavostí je pak fakt, že by se mělo jednat o klasické SUV ve stylu Porsche Cayenne, které by bylo postaveno na platformě Ferrari 612 Scaglietti. Ještě zajímavější je pak fakt, že by měl být nasazen náhon na všechna kola z dílny německého Mercedesu.

Prozatím se jedná o informaci z jednoho zdroje, ale v dnešní době nelze nic dopředu vyloučit. Výkonná SUV prestižních automobilek jsou prostě zákazníky žádány a proč se bránit novým ziskům. Otázkou je, zda by se tím automobilka nedegradovala na nějakou masovku, která by produkovala tisíce vozů a ztratila by tak část své exkluzivity.

Pokud půjde vše dle informaci britského magazínu, bude SUV na trhu v roce 2011 a za cenu okolo pěti milionu korun.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 66 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků