Ferrari SUV: hospodské řeči, nebo realita?

Britský magazín AutoExpress přinesl zajímavou informaci o automobilce Ferrari. Ta má v současnosti pracovat na voze, který nese kódové označení F151 a který by měl být představen jako studie nejpozději v roce 2010.

Zajímavostí je pak fakt, že by se mělo jednat o klasické SUV ve stylu Porsche Cayenne, které by bylo postaveno na platformě Ferrari 612 Scaglietti. Ještě zajímavější je pak fakt, že by měl být nasazen náhon na všechna kola z dílny německého Mercedesu.

Prozatím se jedná o informaci z jednoho zdroje, ale v dnešní době nelze nic dopředu vyloučit. Výkonná SUV prestižních automobilek jsou prostě zákazníky žádány a proč se bránit novým ziskům. Otázkou je, zda by se tím automobilka nedegradovala na nějakou masovku, která by produkovala tisíce vozů a ztratila by tak část své exkluzivity.

Pokud půjde vše dle informaci britského magazínu, bude SUV na trhu v roce 2011 a za cenu okolo pěti milionu korun.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků