Ferrari SUV: hospodské řeči, nebo realita?

Britský magazín AutoExpress přinesl zajímavou informaci o automobilce Ferrari. Ta má v současnosti pracovat na voze, který nese kódové označení F151 a který by měl být představen jako studie nejpozději v roce 2010.

Zajímavostí je pak fakt, že by se mělo jednat o klasické SUV ve stylu Porsche Cayenne, které by bylo postaveno na platformě Ferrari 612 Scaglietti. Ještě zajímavější je pak fakt, že by měl být nasazen náhon na všechna kola z dílny německého Mercedesu.

Prozatím se jedná o informaci z jednoho zdroje, ale v dnešní době nelze nic dopředu vyloučit. Výkonná SUV prestižních automobilek jsou prostě zákazníky žádány a proč se bránit novým ziskům. Otázkou je, zda by se tím automobilka nedegradovala na nějakou masovku, která by produkovala tisíce vozů a ztratila by tak část své exkluzivity.

Pokud půjde vše dle informaci britského magazínu, bude SUV na trhu v roce 2011 a za cenu okolo pěti milionu korun.

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků