Ferrari SUV: hospodské řeči, nebo realita?

Britský magazín AutoExpress přinesl zajímavou informaci o automobilce Ferrari. Ta má v současnosti pracovat na voze, který nese kódové označení F151 a který by měl být představen jako studie nejpozději v roce 2010.

Zajímavostí je pak fakt, že by se mělo jednat o klasické SUV ve stylu Porsche Cayenne, které by bylo postaveno na platformě Ferrari 612 Scaglietti. Ještě zajímavější je pak fakt, že by měl být nasazen náhon na všechna kola z dílny německého Mercedesu.

Prozatím se jedná o informaci z jednoho zdroje, ale v dnešní době nelze nic dopředu vyloučit. Výkonná SUV prestižních automobilek jsou prostě zákazníky žádány a proč se bránit novým ziskům. Otázkou je, zda by se tím automobilka nedegradovala na nějakou masovku, která by produkovala tisíce vozů a ztratila by tak část své exkluzivity.

Pokud půjde vše dle informaci britského magazínu, bude SUV na trhu v roce 2011 a za cenu okolo pěti milionu korun.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků