Ferrari staví SUV; to má být vtip?

Italský magazín Finanzia & Mercati se ve stručnosti zmínil o tom, že Ferrari, tradiční italská sportovní automobilka, uvažuje o stavbě SUV. To by mělo soupěřit s Porsche Cayenne. Projekt ale nejprve musí schválit koncern Fiat, který Ferrari vlastní. Ačkoliv to vypadá jako vtip, má tato úvaha celkem logický základ. Ferrari vychází z toho, že se finanční situace Porsche po uvedení Cayenne na trh výrazně zlepšila. Časy se zkrátka mění a i automobilka s takovou minulostí a tradicí jako Ferrari musí myslet do budoucnosti, segment SUV je totiž silně profitabilní.

Dalším důvodem, proč by Ferrari mělo mít své SUV, je fakt, že Lamborghini bude rovněž rozšiřovat pole své působnosti. Hodlá také uvést SUV, které bude postaveno na platformě Touareg/Cayenne.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků