Ferrari staví SUV; to má být vtip?

Italský magazín Finanzia & Mercati se ve stručnosti zmínil o tom, že Ferrari, tradiční italská sportovní automobilka, uvažuje o stavbě SUV. To by mělo soupěřit s Porsche Cayenne. Projekt ale nejprve musí schválit koncern Fiat, který Ferrari vlastní. Ačkoliv to vypadá jako vtip, má tato úvaha celkem logický základ. Ferrari vychází z toho, že se finanční situace Porsche po uvedení Cayenne na trh výrazně zlepšila. Časy se zkrátka mění a i automobilka s takovou minulostí a tradicí jako Ferrari musí myslet do budoucnosti, segment SUV je totiž silně profitabilní.

Dalším důvodem, proč by Ferrari mělo mít své SUV, je fakt, že Lamborghini bude rovněž rozšiřovat pole své působnosti. Hodlá také uvést SUV, které bude postaveno na platformě Touareg/Cayenne.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 61 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků