Ferrari staví SUV; to má být vtip?

Italský magazín Finanzia & Mercati se ve stručnosti zmínil o tom, že Ferrari, tradiční italská sportovní automobilka, uvažuje o stavbě SUV. To by mělo soupěřit s Porsche Cayenne. Projekt ale nejprve musí schválit koncern Fiat, který Ferrari vlastní. Ačkoliv to vypadá jako vtip, má tato úvaha celkem logický základ. Ferrari vychází z toho, že se finanční situace Porsche po uvedení Cayenne na trh výrazně zlepšila. Časy se zkrátka mění a i automobilka s takovou minulostí a tradicí jako Ferrari musí myslet do budoucnosti, segment SUV je totiž silně profitabilní.

Dalším důvodem, proč by Ferrari mělo mít své SUV, je fakt, že Lamborghini bude rovněž rozšiřovat pole své působnosti. Hodlá také uvést SUV, které bude postaveno na platformě Touareg/Cayenne.

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků