Ferrari se inspirovalo Lambem a fandí traktorům

Společnost Case IH možná ani neznáte, má sídlo ve Spojených státech a je světovým lídrem v oblasti zemědělských strojů. Traktory, kombajny, secí stroje, tam je Case IH jako doma. A protože firma je součástí skupiny Fiat, dostala zajímavou příležitost - prezentovat se na závodních monopostech Ferrari při zámořských grand prix. A to pozoruhodným způsobem.

„Jsme poctěni, že nám Skupina Fiat, hlavní akcionář společnosti Ferrari, poprvé umožnila, abychom mohli nahradit logo vzpínajícího se koně na vozech Formule 1,” prohlásil Mario Ferla, ředitel firmy Case IH. Ferrari tak na chvíli zahodí svého koníka a budou se po Indianapolis prohánět se značkou traktorů na prsou.

Že by firma Case IH začala dělat supersporty a Ferrari by se vydalo tak trochu opačnou cestou Lamborghini a stavělo zemědělské stroje?

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 17 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků