Ferrari: rezolutní ne SUV a šesti válcům

Šéf italské automobilky Ferrari konečně oficiálně řekl, co od automobilky lze a nelze v nejbližších letech očekávat. Spekulace, které se poslední měsíce šířily světem, tím výrazně utrpěly, ale na druhou stranu je třeba říci, že Ferrari nepropadlo komerci jako mnozí jeho konkurenti a zůstane u toho, v čem je skvělé a čím si získalo své jméno.

Ve výrobním programu se tak s určitostí neobjeví žádný vůz kategorie SUV a ani nic podobného. Byly zde sice plány, které o této možnosti hovořily, hlavně s ohledem na prodejní úspěchy Porsche Cayenne, ale pro ziskovou automobilku je důležitější držet se tradičních hodnot a nekazit si své jméno nějakým neadekvátním modelem.

Potvrzena byla také informace, že Ferrari nepočítá s žádným modelem, který by měl méně než osm válců. Tím v podstatě definitivně vyloučil příchod nástupce slavného modelu Dino, protože šest válců pod kapotou prostě nebude.

Na druhou stranu otevřel otázku SUV sesterské automobilky Maserati. Tato automobilka představila studii svého SUV již v roce 2003 s názvem Kubang a právě tento model by měl posloužit k sériové výrobě. Kdy s tak ovšem stane nelze říci.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

dnes | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 64 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků