Ferrari: rezolutní ne SUV a šesti válcům

Šéf italské automobilky Ferrari konečně oficiálně řekl, co od automobilky lze a nelze v nejbližších letech očekávat. Spekulace, které se poslední měsíce šířily světem, tím výrazně utrpěly, ale na druhou stranu je třeba říci, že Ferrari nepropadlo komerci jako mnozí jeho konkurenti a zůstane u toho, v čem je skvělé a čím si získalo své jméno.

Ve výrobním programu se tak s určitostí neobjeví žádný vůz kategorie SUV a ani nic podobného. Byly zde sice plány, které o této možnosti hovořily, hlavně s ohledem na prodejní úspěchy Porsche Cayenne, ale pro ziskovou automobilku je důležitější držet se tradičních hodnot a nekazit si své jméno nějakým neadekvátním modelem.

Potvrzena byla také informace, že Ferrari nepočítá s žádným modelem, který by měl méně než osm válců. Tím v podstatě definitivně vyloučil příchod nástupce slavného modelu Dino, protože šest válců pod kapotou prostě nebude.

Na druhou stranu otevřel otázku SUV sesterské automobilky Maserati. Tato automobilka představila studii svého SUV již v roce 2003 s názvem Kubang a právě tento model by měl posloužit k sériové výrobě. Kdy s tak ovšem stane nelze říci.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků