Ferrari: rezolutní ne SUV a šesti válcům

Šéf italské automobilky Ferrari konečně oficiálně řekl, co od automobilky lze a nelze v nejbližších letech očekávat. Spekulace, které se poslední měsíce šířily světem, tím výrazně utrpěly, ale na druhou stranu je třeba říci, že Ferrari nepropadlo komerci jako mnozí jeho konkurenti a zůstane u toho, v čem je skvělé a čím si získalo své jméno.

Ve výrobním programu se tak s určitostí neobjeví žádný vůz kategorie SUV a ani nic podobného. Byly zde sice plány, které o této možnosti hovořily, hlavně s ohledem na prodejní úspěchy Porsche Cayenne, ale pro ziskovou automobilku je důležitější držet se tradičních hodnot a nekazit si své jméno nějakým neadekvátním modelem.

Potvrzena byla také informace, že Ferrari nepočítá s žádným modelem, který by měl méně než osm válců. Tím v podstatě definitivně vyloučil příchod nástupce slavného modelu Dino, protože šest válců pod kapotou prostě nebude.

Na druhou stranu otevřel otázku SUV sesterské automobilky Maserati. Tato automobilka představila studii svého SUV již v roce 2003 s názvem Kubang a právě tento model by měl posloužit k sériové výrobě. Kdy s tak ovšem stane nelze říci.

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků