Ferrari připravuje nový model, Dino to ale nebude

V poslední době se vedou neustálé spekulace ohledně nového modelu Ferrari. Původní informace hovořily o novém Dinu, Ferrari to vehementně popíralo a jak se zdá, nástupce legendárního modelu se zřejmě nedočkáme. Pro Detroit však automobilka z Maranella připravuje něco jiného.

S velkou pravděpodobností půjde o model GT California. Vůz bude vycházet ze současného F430, ovšem jeho karoserie bude koncepce 2+2. Další novinkou bude propracovaný osmiválec 4,3 l ze stejného modelu, který dostane také přímé vstřikování paliva.

Název nového modelu byl odhalen díky tomu, že v Americe si ho Ferrari zaregistrovalo již v prosinci minulého roku. Všechno vyjde na povrch v lednu, na již zmiňovaném autosalonu v Detroitu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků