Ferrari Portofino prošlo jemnou masáží u Novitec. Ke karbonovým doplňkům přidává 704 koní

Němečtí ladiči si posvítili na elegantní italský kabriolet. Výsledek je velmi vkusný a pěkně svižný – jede 325 km/h.

Model Portofino patří ke starším kouskům v nabídce Ferrari – premiéru měl již v roce 2017 a před dvěma lety prošel vylepšením, v rámci nějž motor díky několika úpravám posílil z 441 kW (600 k) na 456 kW (620 k). Dostal i novou osmistupňovou převodovku. Nyní prošel úpravou u známých ladičů drahých supersportů. Od Novitec Portofino dostalo novou řídicí jednotku, která společně s kompletně novým výfukem vyšroubovala výkon na 518 kW (704 k) a točivý moment k 882 Nm.

Po úpravě tak zrychlí na 100 km/h již za 3,15 sekundy a maximální rychlost stoupla o 5 km/h na 325 km/h. Výraznější styl dodají kované disky s průměrem 21 a 22 palců, u nichž může zákazník volit z čtyřiadvaceti barev. Objednat si může také sadu kratších pružin nebo hydraulické odpružení řízené elektronikou. Krásnou karoserii pak ozvláštní sada doplňků z karbonu, opatřeného čirým lakem – nádechy a výdechy, lízátko i prahy.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (3) Další článek: Lamborghini našlo recept na úspěch v nelehké době. Má vysoké prodeje a do konce roku představí tři novinky

Témata článku: , , , , , , , , , , , ,