Ferrari NeFerrari za 36 milionů míří k prvním zákazníkům. Tři kousky RML SWB ukazují fotografie z výroby

Není to restomod ani tuning. Je to podvozek s Ferrari s karbonovou karoserií tvarovanou podle jiného Ferrari.

Ferrari je inspirací pro mnohé výrobce a někteří z nich se dokonce rozhodli si své vlastní postavit. Jednou z těchto firem je třeba britská RML Group. Určitě jste tento název slyšeli už v motorsportu, společnost Raye Mallocka s bratrem Richardem již od roku 1984 posbírala mnoho úspěchů na závodních tratích včetně Le Mans nebo šampionátu cesťáků. Své umění ale od roku 1990 využívají i v silničních vozech, začalo to replikami Fordu GT40.

Nyní se v RML Group staví jako silniční vůz RML SWB, což je pocta klasickému Ferrari 250 SWB (krátký rozvor) s vidlicovým dvanáctiválcem a cenovkou 36 milionů korun. Ve zkratce - základem je Ferrari 550 Maranello, kapotáž je z karbonu a inspirovaná 250 Berlinettou, tlumiče jsou Öhlins, pneumatiky Pirelli P Zero. Motor V12 dává vozu 492 koní a rozhýbe ho až na 300 km/h. Vznikne třicet kusů.

Vůz již existuje v nultém exempláři, který prošel náročným testováním. Tohle totiž není žádný tuning, ale v podstatě zcela nové auto, které testy prostě musí projít. RML nás nyní informuje, že první tři z třiceti kusů se dokončují a chystají se k zákazníkům. Dělí se tak s námi o fotografie z výrobního procesu. Výroba bude trvat ještě dlouho, zhotovení jednoho vozu trvá devět měsíců.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Diskuze (4) Další článek: Liberecká Perla baví videi ze silnic statisíce lidí. Prozradil nám, jak vidí české řidiče a co se děje na dashcam scéně

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,