Ferrari FXX může i na běžné silnice

Před dvěma lety postavila automobilka z Maranella speciál Ferrari FXX, tedy speciál odvozený od modelu Enzo, který byl původně určen jen pro okruhové ježdění a to hlavně pro testování automobilky. Dvacítka vyvolených s milionem eur v kapse se tak mohla stát testovacím jezdcem automobilky.

Navíc bylo tento týden představeno Ferrari Enzo FXX Evoluzione, tedy vylepšené FXX o poznatky získané za dva roky testování.

Tip: Představení Ferrari FXX Evoluzione naleznete zde.

Jeden z majitelů, Scrogge McDuck, ovšem dokázal téměř nemožné. Své Ferrari FXX dokázal díky švýcarským zákonům a cirka pěti milionům korun homologovat pro běžný provoz. Pokud tak budete mít štěstí, budete se moci na silnici setkat s opravdovým supersportvoním autem, které najde v provozu konkurenta jen velmi těžko.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ferrari FXX s homologací
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků