Ferrari F430 Spider BioFuel: s lihem to asi nepůjde

Také automobilka Ferrari musí myslet na emise CO2, protože restrikce ve Spojených státech i v Evropě donutí všechny bez ohledu na výrobní portfolio tyto emise snižovat. Ferrari před nedávnem navíc ohlásilo, že chce během čtyř let snížit průměrné emise svých vozů o nemalých 40 procent.

První vlaštovkou tak má být studie Ferrari F430 Spider s označením BioFuel. Jak název napovídá, osmiválec byl upraven tak, aby umožnil spalovat jak klasický benzín, tak i líh, resp. palivo E85.

Dle automobilky palivo E85 přinese jednak zvýšení výkonu o zhruba 12 koní, tak redukci CO2 o zhruba 5 procent. Nevýhodou je pak nárůst spotřeby o zhruba 5 procent, což sice nemusí po stránce financí majitele až tak zajímat, ale bude daleko častěji obtěžován prázdnou nádrží.

Navíc se ukazuje, že přínos E85 je pro ekologii mizivý, protože snížení emisí o 5 procent není nic moc.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ferrari F430 Spider BioFuel
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 14 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků