Ferrari F430 Challenge definitivně představeno

První informace a fotky o Ferrari F430 Challenge jsme publikovali již v druhé polovině července, nyní automobilka uvolnila další novinky ohledně tohoto sportovního kupé, které dnes debutuje na frankfurtském autosalonu.

Verze Challenge je určena především pro závody Ferrari Challenge Trofeo Pirelli a této skutečnosti je na voze přizpůsobena celá řada prvků. Auto bude mít oproti sériovému modelu F430 ostřejší brzdový systém, který bude obsahovat karbon-keramické kotouče. Firma Pirelli vyvinula pro tento vůz hladké pneumatiky, které by měly zajistit potřebnou trakci a přilnavost. Devatenáctipalcová kola budou mít centrální matici pro snadnější výměnu kol.

Po odstranění různých "přebytečných" částí vozu klesla hmotnost vozu z původních 1 372 kg na 1 225 kg. Změny se dotkly i nastavení podvozku: tlumiče, pružiny, stabilizátory, motor i převodovka mají pouze sportovní režim. Řidič se bude muset přestat spoléhat na stabilizační systém, protože ten v autě chybí. Pro správné power-slidy je tu i možnost vypnutí systému ASR. V interiéru je mimo jiné bezpečnostní klec a závodní volant, který je snadno odnímatelný a disponuje ovládacími prvky pro rádiové spojení s boxy a tlačítkem, při jehož aktivaci nehrozí překročení povolené rychlosti na pitline.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 15 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků