Ferrari F430 Challenge definitivně představeno

První informace a fotky o Ferrari F430 Challenge jsme publikovali již v druhé polovině července, nyní automobilka uvolnila další novinky ohledně tohoto sportovního kupé, které dnes debutuje na frankfurtském autosalonu.

Verze Challenge je určena především pro závody Ferrari Challenge Trofeo Pirelli a této skutečnosti je na voze přizpůsobena celá řada prvků. Auto bude mít oproti sériovému modelu F430 ostřejší brzdový systém, který bude obsahovat karbon-keramické kotouče. Firma Pirelli vyvinula pro tento vůz hladké pneumatiky, které by měly zajistit potřebnou trakci a přilnavost. Devatenáctipalcová kola budou mít centrální matici pro snadnější výměnu kol.

Po odstranění různých "přebytečných" částí vozu klesla hmotnost vozu z původních 1 372 kg na 1 225 kg. Změny se dotkly i nastavení podvozku: tlumiče, pružiny, stabilizátory, motor i převodovka mají pouze sportovní režim. Řidič se bude muset přestat spoléhat na stabilizační systém, protože ten v autě chybí. Pro správné power-slidy je tu i možnost vypnutí systému ASR. V interiéru je mimo jiné bezpečnostní klec a závodní volant, který je snadno odnímatelný a disponuje ovládacími prvky pro rádiové spojení s boxy a tlačítkem, při jehož aktivaci nehrozí překročení povolené rychlosti na pitline.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků