Ferrari F430 Challenge definitivně představeno

První informace a fotky o Ferrari F430 Challenge jsme publikovali již v druhé polovině července, nyní automobilka uvolnila další novinky ohledně tohoto sportovního kupé, které dnes debutuje na frankfurtském autosalonu.

Verze Challenge je určena především pro závody Ferrari Challenge Trofeo Pirelli a této skutečnosti je na voze přizpůsobena celá řada prvků. Auto bude mít oproti sériovému modelu F430 ostřejší brzdový systém, který bude obsahovat karbon-keramické kotouče. Firma Pirelli vyvinula pro tento vůz hladké pneumatiky, které by měly zajistit potřebnou trakci a přilnavost. Devatenáctipalcová kola budou mít centrální matici pro snadnější výměnu kol.

Po odstranění různých "přebytečných" částí vozu klesla hmotnost vozu z původních 1 372 kg na 1 225 kg. Změny se dotkly i nastavení podvozku: tlumiče, pružiny, stabilizátory, motor i převodovka mají pouze sportovní režim. Řidič se bude muset přestat spoléhat na stabilizační systém, protože ten v autě chybí. Pro správné power-slidy je tu i možnost vypnutí systému ASR. V interiéru je mimo jiné bezpečnostní klec a závodní volant, který je snadno odnímatelný a disponuje ovládacími prvky pro rádiové spojení s boxy a tlačítkem, při jehož aktivaci nehrozí překročení povolené rychlosti na pitline.

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků