Ferrari dokončilo remake slavného filmu. Výsledek připomíná spíše parodii

Na snímek C'était Un Rendez-Vous nedá mnoho nadšenců dopustit. U remaku byl k ruce i původní režisér.

Krátkometrážní snímek C'était Un Rendez-Vous z roku 1976 je známý petrolheadům po celém světě. V osmiminutovém nářezu se vcítíte do role řidiče Ferrari 275 GTB, který v brzkých ranních hodinách předvede hazardní jízdu Paříží za plného provozu (více zde). Ferrari se po letech rozhodlo vtisknout této legendě druhý dech.

Shořelé Ferrari F40 z Monaka má šanci na další život! Moc z něj ovšem nezbylo

Shořelé Ferrari F40 z Monaka má šanci na další život! Moc z něj ovšem nezbylo

Snímek Le Grande Rendez-vous produkuje režisér původního snímku Claude Lelouch a hlavní role se ujal pilot Formule 1 Charles Leclerc za volantem hybridního hypersportu Ferrari SF90 Stradale. Natáčení proběhlo v Monaku a Leclerc místy dosahoval rychlosti až 240 km/h.

Výsledek bohužel nedosahuje kouzla původního snímku. To ovšem bylo jasné už od začátku. Zatímco původní snímek působil díky násilné jízdě v provozu rošťácky, jeho remake je spíše naskriptovaná šaráda, která je sice hezky natočená, ale chybí jí ten správný říz. Brutální ryk dvanáctiválcového motoru zde navíc přerušuje vítr.

Novitec upravil nejsilnější osmiválec Ferrari. Zní teď jako závodní auto

Novitec upravil nejsilnější osmiválec Ferrari. Zní teď jako závodní auto

Nikdo nepochybuje o výkonu pilota Formule 1, který předvedl bravurní jízdu. Le Grande Rendez-vous ale spíše dokazuje, že některé věci by se měly nechat být, protože už pro ně jednoduše není ta správná doba. Nebo si myslíte, že by dnes někomu prošla zběsilá jízda ospalým Monakem za plného provozu?

TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků
Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 34 příspěvků