Ferrari Daytona SP3 od Lego Technic je tak unikátní, že se k němu extra prodává i vzácný doplněk

Stavebnice Lego Technic zabaví mladé i dospělé na dlouhé hodiny. Výsledkem je pak detailně zpracovaný model s řadou pohyblivých částí. Tentokrát se tým pustil do Ferrari Daytona SP3 a přidal k němu zajímavý bonus.

S Lego Technic si můžete doma vystavit další unikátní supersport. Tentokrát se tým pustil do stavebnice ikonického Ferrari Daytona SP3. V reálném světě se jedná o aerodynamicky nejpropracovanější model s limitovanou produkcí na 599 kusů. Výjimečnost stavebnice podtrhuje omezený počet výtisků knihy věnované spolupráci Lega s Ferrari.

Stavebnice zaručuje hodiny zábavného skládání, jelikož na vás čeká celkem 3778 dílků. Výsledný vysoce propracovaný model je 59 cm dlouhý, 15 cm vysoký a 25 cm široký cm. Detailně vymodelovanou karoserii doplňuje řada precizně ztvárněných pohyblivých částí. Díky tomu můžete nahlédnout do útrob vozu, kam se jinak nedostanete. Zároveň pochopíte základní principy jednotlivých prvků.

Například si sestavíte vlastní 8stupňovou automatickou převodovku, motor V12 6.5 litru z 812 Competizione s pohyblivými písty, reálně fungující dvojité zavěšení kol s pružinami a za stříbrně lakovaná kola umístíte kotoučové brzdy.  

Také interiér je v rámci možností maximálně věrný originálu, kam se dostanete vzhůru se otevírajícími dveřmi. Vedle modrých sedadel v něm najdete fungující volant s logem.

Model bude skladem od 1. června, ale na českém eshopu už je vedený jako novinka s cenou 10.499 Kč. Současně se stavebnicí bude dostupná také výše zmíněná kniha, s níž se ponoříte do práce designérů a konstruktérů, kteří navrhovali pohyblivé části. Měli byste si ale pospíšit, dostupných bude jen 5000 kopií za  2.099 Kč.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Váš názor Další článek: Volkswagen Golf R „20 Years“ je nejsilnější Golf všech dob. Dorazí i do Česka, výroba potrvá jen krátce

Témata článku: , , , , , , , , , ,