Ferrari California: bejby Ferro jak má být

Italská automobilka Ferrari chystá nový malý model, který přinese řadu zcela nových řešení. Jaké bude?
Ferrari California: bejby Ferro jak má být

Italská automobilka Ferrari představila zcela nový model, který nazvala California. Novinka se postaví na samý spodek modelové řady, jelikož je ještě menší než model F430.

California se navíc zařadí do segmentu coupé-cabrio, jelikož bude mít pevnou skládací střechu. Což je u Ferrari vcelku velká novinka. I když má být vůz primárně dvoumístný, označuje jej automobilka jako vůz 2+, tedy měl by mít možnost odvést i někoho navíc.

I když se jedná o malý model, zůstane automobilka věrná osmiválcovému motoru. Pod kapotou je tedy agregát o objemu 4,3 l, který dává výkon 338 kW (460 k) při 7500 ot/min. Zrychlení na stovku pak má vůz zvládnout za necelé 4 sekundy, což je údaj vcelku optimistický.

Samotná koncepce jde v duchu tradice. Motor je tedy uložen vpředu s tím, že převodovka s diferenciálem je umístěna mezi zadními koly. Horkou novinkou v podání Ferrari je nasazení dvouspojkové automatické převodovky se sedmi rychlostními stupni. V sérii použije Ferrari navíc keramické brzdy.

Představení veřejnosti proběhne letos na podzim na autosalonu v Paříži a poté se očekává zahájení prodejů a samozřejmě i zveřejnění dalších specifikací a ceny.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ferrari California

 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků