Ferrari 575 GTZ, originální Ferrari pro sběratele

Jeden sběratel italských vozů Ferrari si nechal u světoznámé karosárny Zagato postavit ojedinělý vůz, pro který posloužil jako základ model 575 Maranello. Ojedinělý model navazuje svým pojetím na legendární modely z padesátých let.
Ferrari 575 GTZ, originální Ferrari pro sběratele

Japonský sběratel Yoshiyuki Hayashi již dlouhá léta sbírá modely Ferrari. V jeho garáží se nachází skutečné skvosty jako je model 166MM, Daytona nebo také nejnovější supersport Enzo. Bylo mu to však málo a chtěl něco opravdu originálního. A tak vznikl model 575 GTZ z karosářské dílny Zagato, takové Ferrari opravdu nikdo nemá...

Unikání kousek byl nyní oficiálně představen veřejnosti na soutěží Villa D´Este v Itálii a po jejím skončení poputuje vůz ke sběrateli, který na něj jistě netrpělivě čeká. Technika a výkony jsou totožně s modelem 575 Maranello, ovšem kabát je zcela unikátní a proveden přesně v duchu modelu Ferrari 250 GTZ, ze kterého jak sběratel, tak hlavně designéři čerpali inspiraci. Jak se tato úprava povedla můžete zhodnotit sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ferrari 575 GTZ 

Klepněte pro větší obrázek
Ferrari 250 GTZ

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

včera | Jan Mička | 1 příspěvek
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků