Ferrari 575 GTZ, originální Ferrari pro sběratele

Jeden sběratel italských vozů Ferrari si nechal u světoznámé karosárny Zagato postavit ojedinělý vůz, pro který posloužil jako základ model 575 Maranello. Ojedinělý model navazuje svým pojetím na legendární modely z padesátých let.
Ferrari 575 GTZ, originální Ferrari pro sběratele

Japonský sběratel Yoshiyuki Hayashi již dlouhá léta sbírá modely Ferrari. V jeho garáží se nachází skutečné skvosty jako je model 166MM, Daytona nebo také nejnovější supersport Enzo. Bylo mu to však málo a chtěl něco opravdu originálního. A tak vznikl model 575 GTZ z karosářské dílny Zagato, takové Ferrari opravdu nikdo nemá...

Unikání kousek byl nyní oficiálně představen veřejnosti na soutěží Villa D´Este v Itálii a po jejím skončení poputuje vůz ke sběrateli, který na něj jistě netrpělivě čeká. Technika a výkony jsou totožně s modelem 575 Maranello, ovšem kabát je zcela unikátní a proveden přesně v duchu modelu Ferrari 250 GTZ, ze kterého jak sběratel, tak hlavně designéři čerpali inspiraci. Jak se tato úprava povedla můžete zhodnotit sami.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ferrari 575 GTZ 

Klepněte pro větší obrázek
Ferrari 250 GTZ

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků