Ferrari – další kniha do sbírky

Kdo začal sbírat knihy edice Autosalon z Vydavatelství a nakladatelství Computer Press, neměl by vynechat publikaci s názvem Ferrari. Překladový titul Petera Brauna podává na vcelku malém prostoru velmi zevrubný přehled historie značky, lidí s ní spjatých a ještě přehledně zpracované tabulky technických údajů a výsledků.
Ferrari – další kniha do sbírky

Klepněte pro větší obrázekZačíná se samozřejmě od začátku, od narození Enza Ferrariho, založení továrny a chronologicky se dostáváme až do současnosti. Dovídáme se o jednotlivých typech vozů, jejich vývoji, zajímavostech a technických parametrech. Jde samozřejmě nejen o automobily sportovní či závodní, ale i ty „běžné“, pokud tak vůbec lze Ferrari nazývat.

Tabulky obsahují výčet úplně všech modelů značkou vyrobených se vší dostupnou charakteristikou. Samozřejmou součástí knih tohoto vydavatelství jsou rejstříky, takže lze snadno vyhledat většinu technických a jmenných údajů. Stejně tak tradičně je kniha rozdělena na černobílou hlavní část a barevnou fotografickou přílohu. V ní najdeme zase nejrůznější typy vozů mnoha kategorií.

Autor neopomněl připojit ani krátké medailonky některých výrazných osobností spjatých s automobilkou z Maranella. Deset skvělých jezdců, vesměs mistrů světa formule 1, se tu představuje jako ti, bez nichž si nelze dějiny automobilového sportu a Ferrari zejména, představit. Pro sběratele faktů je cenná zejména bohatá příloha dat a tabulek s přehledem technických údajů všech typů, které byly pod značkou Ferrari vyrobeny.

Škoda jen, že se nedozvíme nic bližšího o autorovi. Z tiráže vyplývá, že překlad byl pořízen „…z originálního anglického vydání Ferrari – Alle serien- und rennfahrzeugen Heel-Verlag GmbH.“ Za prvé to není anglický název, ale německý, a za druhé, pokud se tak skutečně nazývá, píše se Serien- und Rennfahrzeugen s velkými začátečními písmeny. To je detail, který narušuje důvěru k jinak velmi hezké knize.

Peter Braun (Hg.): Ferrari; Vydavatelství a nakladatelství Computer Press Praha 2002, překlad Václav Němec; 108 stran černobílých a 24 plnobarevných, doporučená cena 289 Kč, cena na Vltavě 231 Kč

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků