Fernando Alonso na sebe upoutal pozornost zprávou týkající se hledání nového majitele pro své unikátní Ferrari Enzo. Zdroj: Instagram ( Monaco Car Auctions L´AstaRossa )

Fernando Alonso na sebe upoutal pozornost zprávou týkající se hledání nového majitele pro své unikátní Ferrari Enzo. Zdroj: Instagram (Monaco Car Auctions L´AstaRossa)

Kromě slavného majitele je vůz speciální výrobním štítkem prokazujícím, že se jedná o první kus přezdívaný Scocca n.1. Zdroj: Instagram ( Monaco Car Auctions L´AstaRossa )
Tuto skutečnost potvrzuje také červená kniha sloužící jako certifikát originality všech částí vozu včetně klasického laku Rosso Corsa. Zdroj: Instagram ( Monaco Car Auctions L´AstaRossa )
Alonso své Ferrari používal jen minimálně, protože počitadlo dodnes hlásí 4800 kilometrů. Zdroj: Instagram ( Monaco Car Auctions L´AstaRossa )
Ferrari Enzo se vyrábělo mezi lety 2002 až 2004, ale Španěl v týmu Scuderia Ferrari působil v sezónách 2010 až 2014. Zdroj: Instagram ( Monaco Car Auctions L´AstaRossa )
6
Fotogalerie

Fernando Alonso prodává své Ferrari Enzo. Drobný detail z něj dělá naprostý unikát

Movití fanoušci Formule 1, a zvláště Fernanda Alonsa, mají možnost získat unikátní artefakt. Španělský závodník hledá prostřednictvím aukce nového majitele pro své speciální Ferrari Enzo.

Je úžasné, jak Fernando Alonso ve svých 41 letech dokáže stále držet krok s mnohem mladší konkurencí ve formuli 1. Aktuálně se s Aston Martinem drží na třetí pozici za Maxem Verstappenem a Sergiem Perezem závodících za Red Bull Racing. Nyní na sebe upoutal španělský závodník ještě více pozornosti zprávou týkající se hledání nového majitele pro své unikátní Ferrari Enzo.

Kromě slavného majitele je vůz speciální výrobním štítkem prokazujícím, že se jedná o první kus přezdívaný Scocca n.1. Tuto skutečnost potvrzuje také červená kniha sloužící jako certifikát originality všech částí vozu včetně klasického laku Rosso Corsa. Alonso své Ferrari používal jen minimálně, protože počitadlo dodnes hlásí 4800 kilometrů.

U automobilek je běžnou praxí, že si při výrobě dají pár kusů stranou pro zvláštní příležitosti. Alonsovo Enzo je toho důkazem, jelikož vůz se vyráběl mezi lety 2002 až 2004, ale Španěl v týmu Scuderia Ferrari působil v sezónách 2010 až 2014.

Přesnější informace ohledně nabytí vozu nejsou uvedeny, ale nový majitel se tento příběh určitě dozví. K tomu bude potřebovat uspět v aukci pořádané síní Monaco Car Auctions L'AstaRossa 8. června. Odhady kalkulují s cenou kolem 119 milionů korun. 

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

Doporučujeme

Články odjinud