Fenomén pistáciové Fabie narůstá. Těžit z něj můžete i vy, vytahujte foťáky

Kult pistáciové Fabie už bere v potaz i samotná Škodovka. Výhody takového kousku nyní ukazuje nová reklama. A co víc, nová „pistácie“ je i součástí zajímavé soutěže.

Vypadá to, že marketingové oddělení Škody si všimlo nedávného fenoménu, který roste do stále většího povědomí. Možná jste o něm slyšeli, možná jste jeho součástí. Řeč je o kultu pistáciových fábií. Facebookovém „hnutí“, které se zabývá čistě jen láskou k fábiím v tomto poměrně vzácném odstínu, zpopularizovaným první generací českého hatchbacku.

Pokud byste tedy viděli někoho na ulici fotit Fabii v této barvě, už budete vědět, o co běží. Na této myšlence ostatně nyní i samotná automobilka postavila novou reklamu. Pistáciová prostě krade pozornost, lidé vytahují foťáky, děti z kočárků zvedají palce, stopařky stopují výhradně Pistácii, a pokud byste mysleli, že na takovou Fabii sbalíte u klubu i nějakou slečnu, nakonec sbalíte hned tři.

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

Odstín zelené Fantasy se pro Škodu Fabia první generace nabízel jen v prvních dvou letech výroby. Proto je dnes nejvzácnější. Tuto nejnovější Fabii třetí generace po faceliftu v pistáciovém laku pak nechal partnerský časopis Svět motorů vyrobit k letošnímu 20. výročí od představení modelu.

V této příležitosti má nová „pistácie“ hlavní roli v soutěži na sociálních sítích. Měsíc teď bude s redakcí Světa motorů jezdit po České republice a účastníci soutěže mají za úkol Fabii spatřit, vyfotit, sdílet a označit hashtagem #ulovpistacii. Nejlepší fotky budou vybrány v několika kategoriích a šťastlivci se mohou těšit na zajímavé ceny. Pro více informací pokračujte zde…

Minitest Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro: Oko potěší. Ale co další smysly?

Audi Q3 Sportback 45 TFSI quattro

Trh SUV-kupé se rychle rozrůstá. Svého dalšího zástupce teď sype z rukávu Audi.

16.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 19 příspěvků
TEST Renault Clio 1.0 TCe 100: Nový vrchol třídy? I Fabia může tiše závidět!

Renault Clio 1.0 TCe

Pravidlem je vyměnit nárazníky a tvářit se, že máte úplně nové auto. Renault na to šel s pátou generací Clia obráceně. Od základů nově vyvinutý vůz zabalil do povědomého tvaru a chce s ním navázat na předchůdce. V zájmu Francouzů by nicméně mělo být, aby se jim to v případě tříválcové pohonné jednotky raději nepovedlo.

14.  1.  2020 | Miro Mihálik | 69 příspěvků
Minitest Lexus RC 300h F Sport: Mohl být skvělý, ale doplatil na zvrácenost doby

Lexus RC 300h F Sport

Nejkratší cesta do srdce chlapa nevede mezi žebry, ale skrze krásné auto. A tohle si vás prostě získá!

11.  1.  2020 | Vladimír Kadera | 147 příspěvků