Fenomén pistáciové Fabie narůstá. Těžit z něj můžete i vy, vytahujte foťáky

Kult pistáciové Fabie už bere v potaz i samotná Škodovka. Výhody takového kousku nyní ukazuje nová reklama. A co víc, nová „pistácie“ je i součástí zajímavé soutěže.

Vypadá to, že marketingové oddělení Škody si všimlo nedávného fenoménu, který roste do stále většího povědomí. Možná jste o něm slyšeli, možná jste jeho součástí. Řeč je o kultu pistáciových fábií. Facebookovém „hnutí“, které se zabývá čistě jen láskou k fábiím v tomto poměrně vzácném odstínu, zpopularizovaným první generací českého hatchbacku.

Pokud byste tedy viděli někoho na ulici fotit Fabii v této barvě, už budete vědět, o co běží. Na této myšlence ostatně nyní i samotná automobilka postavila novou reklamu. Pistáciová prostě krade pozornost, lidé vytahují foťáky, děti z kočárků zvedají palce, stopařky stopují výhradně Pistácii, a pokud byste mysleli, že na takovou Fabii sbalíte u klubu i nějakou slečnu, nakonec sbalíte hned tři.

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

První Škoda Fabia byla příšerně drahá. Dnes má 20 let a zvolna se stává klasikou

Odstín zelené Fantasy se pro Škodu Fabia první generace nabízel jen v prvních dvou letech výroby. Proto je dnes nejvzácnější. Tuto nejnovější Fabii třetí generace po faceliftu v pistáciovém laku pak nechal partnerský časopis Svět motorů vyrobit k letošnímu 20. výročí od představení modelu.

V této příležitosti má nová „pistácie“ hlavní roli v soutěži na sociálních sítích. Měsíc teď bude s redakcí Světa motorů jezdit po České republice a účastníci soutěže mají za úkol Fabii spatřit, vyfotit, sdílet a označit hashtagem #ulovpistacii. Nejlepší fotky budou vybrány v několika kategoriích a šťastlivci se mohou těšit na zajímavé ceny. Pro více informací pokračujte zde…

TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 101 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Ostré Fordy Focus ST poprvé na českých silnicích: Ty to nabij a já vystřelím!

Ford Focus ST (první svezení)

Dva motory? Dvě verze karoserie? Ale kdepak. Dvě zcela odlišná auta! Jedno je příjemný společník pro dlouhé cestování, to druhé snese porovnání s nejlepšími.

8.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 38 příspěvků