Felicie pěkně zostra

Přestože byla výroba Felicie letos oficiálně ukončena, je stále ještě mnoho firem, které se těmito vozy zabývají a vylepšují je. Jednou z nejznámějších firem na našem trhu je AirDesign.
Felicie pěkně zostra
Prvním krokem, který Felicie absolvovala, byla montáž dílů, které zlepšují vzhled všem známé karoserie. Nejprve přišla na řadu jiná maska, společně s modifikovaným předním spoilerem. Klepněte pro větší obrázek Potom plastové nástavce blatníků a prahů, které na sebe velmi dobře navazují a tvoří ucelený dojem. Zadní nárazník se také nevyhnul úpravám a přibyla na něm spodní lišta, která sahá až do úrovně výfuku. Nad zadním oknem přibylo decentní aerodynamické křidélko se třetím brzdovým světlem a karoserie byla doplněna několika polepy, mimo jiné i na středních sloupcích.

V interiéru jsou umístěny sportovní sedadla od firmy Konig, ozdobné koberečky a kruhové přístroje jsou ve stříbrné barvě. Sportovní volant, pedály i řadící páka jsou dnes již povinným prvkem tuningu interiéru. Pro větší pohodu při cestování proti slunci najdeme v horní části předního skla sluneční clonu.

Co by to však bylo za úpravu, která by se nedotkla jízdních vlastností. Na voze jsou namontovány šestidílné ráfky z lehkých slitin v barvě matně stříbrné, která spolu se zářivou červenou dotváří celkový agresivní design. Na podvozku jsou sportovní tlumiče HP-Sporting, které zaručí dokonalé chování auta i při nejostřejší jízdě. Vzhledem ke sportovnímu předurčení jsou na předních kolech, na rozdíl od série, kotouče chlazené. Kotouče najdeme i na zadní nápravě, takže zastavení i z nejvyšších rychlostí by neměl být problém. K tomu, aby o vás věděli všichni sousedé v ulici je určen laděný výfuk, který mimo jiné přidá i nějaký ten koník navíc. Aby bylo vozidlo běžně použitelné v denním provozu, nebyl záměrně výkon motoru zvyšován mechanickými úpravami, takže pod kapotou můžeme najít jen jinou řídící jednotku.

Základní požadavek bylo to, aby Felicie byla použitelná pro běžné ježdění, což zůstalo zachováno v plném rozsahu, ale docíleno bylo toho, že nebude příliš mnoho motoristických nadšenců, kteří by se za tímto autem neohlédli.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Renault Thalia 1,4
Rok výroby: 2006
Stav: 52 888 km
Cena: 60 000 Kč
Hyundai ix20 1,6
Rok výroby: 2011
Stav: 67 361 km
Cena: 216 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2005
Stav: 349 860 km
Cena: 73 000 Kč
Skoda Octavia 1,9
Rok výroby: 2006
Stav: 267 318 km
Cena: 90 000 Kč
Skoda Superb 2
Rok výroby: 2010
Stav: 159 691 km
Cena: 295 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

22.  8.  2017 | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků