Felicie pěkně zostra

Přestože byla výroba Felicie letos oficiálně ukončena, je stále ještě mnoho firem, které se těmito vozy zabývají a vylepšují je. Jednou z nejznámějších firem na našem trhu je AirDesign.
Felicie pěkně zostra
Prvním krokem, který Felicie absolvovala, byla montáž dílů, které zlepšují vzhled všem známé karoserie. Nejprve přišla na řadu jiná maska, společně s modifikovaným předním spoilerem. Klepněte pro větší obrázek Potom plastové nástavce blatníků a prahů, které na sebe velmi dobře navazují a tvoří ucelený dojem. Zadní nárazník se také nevyhnul úpravám a přibyla na něm spodní lišta, která sahá až do úrovně výfuku. Nad zadním oknem přibylo decentní aerodynamické křidélko se třetím brzdovým světlem a karoserie byla doplněna několika polepy, mimo jiné i na středních sloupcích.

V interiéru jsou umístěny sportovní sedadla od firmy Konig, ozdobné koberečky a kruhové přístroje jsou ve stříbrné barvě. Sportovní volant, pedály i řadící páka jsou dnes již povinným prvkem tuningu interiéru. Pro větší pohodu při cestování proti slunci najdeme v horní části předního skla sluneční clonu.

Co by to však bylo za úpravu, která by se nedotkla jízdních vlastností. Na voze jsou namontovány šestidílné ráfky z lehkých slitin v barvě matně stříbrné, která spolu se zářivou červenou dotváří celkový agresivní design. Na podvozku jsou sportovní tlumiče HP-Sporting, které zaručí dokonalé chování auta i při nejostřejší jízdě. Vzhledem ke sportovnímu předurčení jsou na předních kolech, na rozdíl od série, kotouče chlazené. Kotouče najdeme i na zadní nápravě, takže zastavení i z nejvyšších rychlostí by neměl být problém. K tomu, aby o vás věděli všichni sousedé v ulici je určen laděný výfuk, který mimo jiné přidá i nějaký ten koník navíc. Aby bylo vozidlo běžně použitelné v denním provozu, nebyl záměrně výkon motoru zvyšován mechanickými úpravami, takže pod kapotou můžeme najít jen jinou řídící jednotku.

Základní požadavek bylo to, aby Felicie byla použitelná pro běžné ježdění, což zůstalo zachováno v plném rozsahu, ale docíleno bylo toho, že nebude příliš mnoho motoristických nadšenců, kteří by se za tímto autem neohlédli.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

včera | Radek Pecák | 8 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků