Felicie od příštího roku v zahraničí

V zahraničí by od příštího roku měla pokračovat výroba Felicií z produkce automobilky Škoda Auto. Jak vyplývá z rozhovoru předsedy představenstva společnosti Vratislava Kulhánka...
Felicie od příštího roku v zahraničí
V zahraničí by od příštího roku měla pokračovat výroba Felicií z produkce automobilky Škoda Auto. Jak vyplývá z rozhovoru předsedy představenstva společnosti Vratislava Kulhánka pro dnešní Právo, důvodem jsou kromě hospodárnosti výroby i normy čistoty výfukových plynů Euro 3, které nově od příštího roku vstupují v platnost. Felicie jim nevyhovují.

"Pro výrobu Felicií v České republice je maximální možný horizont konec příštího roku. Výroba však musí být hospodárná, a tak to vidíme spíše do poloviny roku 2001, možná do desátého měsíce 2001. Neradi bychom však nechali typ Felicia úplně odejít ze scény. Uvažujeme, zda by se nenašla továrna, která by mohla ve výrobě Felicií pokračovat, pokud by o ně zákazníci měli zájem. Problémem jsou normy Euro 3, kterým Felicie nevyhovují. Tyto požadavky vstoupí v platnost v Evropské unii od 1. ledna 2001 a o rok později v řadě dalších států, jako je Česká republika, Slovensko a Polsko. Naše úvahy se tedy musejí zaměřovat na země, kde tyto normy neplatí," řekl Právu Kulhánek.

V úvahu tak, podle Kulkánka, připadá kromě Ruska například celá bývalá Jugoslávie, případně samotná současná Jugoslávie.

Kulhánek v rozhovoru pro Právo zároveň uvedl, že nosnými modely mladoboleslavské automobilky nadále zůstávají Fabia s Octavií. Nevyloučil přitom, že už v příštím roce by všechny sériové motory Škoda vycházející ještě z modelu Š-1000 MB, který byl zkonstruován koncem 50. let, mohly být vybaveny zcela novými motory.

"Nedá se to vyloučit," odpověděl na dotaz listu, kdy se dočkáme zcela nového motoru.-čtk/red-
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 11 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků