Felicie od příštího roku v zahraničí

V zahraničí by od příštího roku měla pokračovat výroba Felicií z produkce automobilky Škoda Auto. Jak vyplývá z rozhovoru předsedy představenstva společnosti Vratislava Kulhánka...
Felicie od příštího roku v zahraničí
V zahraničí by od příštího roku měla pokračovat výroba Felicií z produkce automobilky Škoda Auto. Jak vyplývá z rozhovoru předsedy představenstva společnosti Vratislava Kulhánka pro dnešní Právo, důvodem jsou kromě hospodárnosti výroby i normy čistoty výfukových plynů Euro 3, které nově od příštího roku vstupují v platnost. Felicie jim nevyhovují.

"Pro výrobu Felicií v České republice je maximální možný horizont konec příštího roku. Výroba však musí být hospodárná, a tak to vidíme spíše do poloviny roku 2001, možná do desátého měsíce 2001. Neradi bychom však nechali typ Felicia úplně odejít ze scény. Uvažujeme, zda by se nenašla továrna, která by mohla ve výrobě Felicií pokračovat, pokud by o ně zákazníci měli zájem. Problémem jsou normy Euro 3, kterým Felicie nevyhovují. Tyto požadavky vstoupí v platnost v Evropské unii od 1. ledna 2001 a o rok později v řadě dalších států, jako je Česká republika, Slovensko a Polsko. Naše úvahy se tedy musejí zaměřovat na země, kde tyto normy neplatí," řekl Právu Kulhánek.

V úvahu tak, podle Kulkánka, připadá kromě Ruska například celá bývalá Jugoslávie, případně samotná současná Jugoslávie.

Kulhánek v rozhovoru pro Právo zároveň uvedl, že nosnými modely mladoboleslavské automobilky nadále zůstávají Fabia s Octavií. Nevyloučil přitom, že už v příštím roce by všechny sériové motory Škoda vycházející ještě z modelu Š-1000 MB, který byl zkonstruován koncem 50. let, mohly být vybaveny zcela novými motory.

"Nedá se to vyloučit," odpověděl na dotaz listu, kdy se dočkáme zcela nového motoru.-čtk/red-
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

včera | Milan Lažanský
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků