Farbio GTS: supersport po anglicku

Abyste byli na silnici rychlí, nepotřebujete zákonitě Ferrari nebo Porsche. Znáte Farbio? Pokud ne, model GTS vás jistě zaujme.
Farbio GTS: supersport po anglicku

Britský malovýrobce sportovních vozů Farbio oficiálně ohlásil produkci nového supersportu s názvem GTS. Vůz bude dostupný ve dvou různých verzích, přičemž jedna z nich bude disponovat šestiválcem o objemu 3,0 l, v druhé verzi s označením Supercharged se pak setkáme s kompresorem přeplňovaným agregátem stejného objemu. Karoserie obou verzí je ve značné míre vyrobená z karbonových vláken, což se pozitivně podepsalo na celkové hmotnosti vozu. Ta u verze disponující atmosférickým šestiválcem činí pouhých 1 048 kg, přičemž verze s kompresorem váží jen o 14 kg více.

Ve verzi Supercharged ze sebe model GTS dostane výkon 384 koní, druhá slabší verze má pod kapotou o 122 koní méně, disponuje teda „jenom“ 262 koňmi.

Kromě sportovně laděného motoru zde najdeme i jinou speciální techniku jako například sportovní brzdy AP Racing, nastavitelné tlumiče Eibach a 19palcové slitinové disky. V interiéru najdeme také pár překvapení, které v supersportech nejsou zrovna běžné. Mluvíme o palubním počítači s dotykovou obrazovkou, GPS modulem a podle slov výrobce i nadstandardním audiosystémem.

Problémů s prodejem se výrobce nemusí vůbec obávat, už teď se totiž společnost zabývá mnoha objednávkami z Velké Britanie, USA a Skandinávie. Farbio GTS v základní verzi si lze pořídit za cenu od 59 925 £ (2 368 100 Kč), což zrovna není málo. Za tuhle sumu ale získáte velmi zajímavý supersport.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Farbio GTS, supersport z Británie

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků