Fantastická zvířata uprchla do přírody? Ne, to jen Aston Martin zahájil testování Valkyrie

Aston Martin začal testovat svůj hypersport v provozu. Máme pro vás první sérii fotografií.

Britská automobilka Aston Martin se chystá vypustit k prvním zákazníkům hypersport Valkyrie, který se aerodynamickou karoserií a extrémními výkony utká s těmi nejlepšími automobily světa. Nejzajímavější na voze je určitě motor - dvanáctiválcový hybrid s výkonem 853 kW (1160 koní), co se umí vytočit až do 11.000 otáček.

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

McLaren Senna GTR oficiálně: Peklo se podle všeho nachází v Anglii

Vůbec poprvé se Valkyrie ukázala veřejnosti v pohybu při doprovodném programu loňské Velké ceny Británie, která se jela v polovině července. Za volantem byl pilot Aston Martinu Chris Goodwin. Nyní ale přišel čas, aby si Valkyrie začala zvykat i v domácím prostředí s ostatními „zvířaty“.

Aston Martin zahájil klasické silniční testování. Společně s týmem Red Bull Advanced Technologies se s vozem vydali do okolí okruhu Silverstone v okrese Northamptonshire v regionu East Midlands. Maskováním se trápit nemusí, protože Valkyrii už všichni znají. 

Aston Martin ruší start Valkyrie v Le Mans. Odstupuje z třídy hyperaut a pozastavuje vývoj

Aston Martin ruší start Valkyrie v Le Mans. Odstupuje z třídy hyperaut a pozastavuje vývoj

Zatímco první zákazníci již stříhají metr, závodní verze určená pro letošní zahajovací ročník šampionátu WEC dostala červenou. „Aston Martin Valkyrie jsme do WEC a 24 hodin v Le Mans zapsali s vyhlídkou soupeření proti stejně zaměřeným vozům a podobně smýšlejícím výrobcům. Situace se ovšem změnila a pro nás je tedy rozumné se na chvíli zastavit a promyslet naše možnosti,“ uvedl generální ředitel Aston Martinu Andy Palmer.

Minitest Dacia Duster 1.0 TCe Prestige: V plné výbavě za cenu holé Fabie Combi!

Dacia Duster 1.0 TCe

Druhá Dacie Duster není žádnou horkou novinkou. Novinkou je ale akční ceník. SUV od Dacie totiž aktuálně můžete mít za necelých 220 tisíc, s plnou výbavou za 326.900 Kč. Vždy to ale bude tříválec s předním pohonem. Dává smysl?

31.  5.  2020 | Petr Schnagl | 112 příspěvků
První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

28.  5.  2020 | Jan Mička | 52 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 76 příspěvků