Falešné dálniční známky opět útočí na české řidiče

Je to sotva pár dnů, kdy Českou republiku doslova zaplavila vlna falešných dálničních známek a to v nebývalé míře. Policisté v uplynulých dnech opět při pravidelných dopravních akcích zaregistrovali výrazné zvýšení počtu odhalených falsifikátů a to hlavně na Jižní Moravě. Zajímavým zjištěním a možnou stopou k pachateli bylo odhalení, že jeden velký autobusový dopravce měl na svých vozech hned čtyři falešné známky, které ovšem zakoupil ve velkém u dealera. Zda tato stopa povede k odhalení tvůrců falešných známek nejde prozatím říct, ovšem je to první významnější stopa.

Tip: Podrobnější informace o tom, jak odhalit falešné dálniční známky, získáte zde.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 24 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků