Faceliftovaný Renault Megane s novým výrazem i technikou

Druhá generace Renaultu Megane je na trhu již několik roků, a tak na konci toho letošního přišel očekávány facelift. Právé představené omlazení pozměnilo vozů tvář, která je nyní svalnatější a robustnější. Změny se ale odehrály i pod kapotou, pojďme se na omlazení vozu podívat blíže.
Faceliftovaný Renault Megane s novým výrazem i technikou

U všech svých šesti verzí modelu Megane najdete spoustu nových linii a tvarů. Nové jsou světlomety a přepracovaná přední maska s nárazníkem a mřížkou chladiče. Ta nyní připomíná písmeno V. Na zádi najdeme nyní pozměněné světlomety a nové linie. V interiéru se odehrály tradiční omlazovací kůry. Nové materiály, nové barevné kombinace a také mírně modifikovaná přístrojová deska.

Renault se však při faceliftu nespoléhal pouze na vzhled, posilnil také motory. Všechny nyní nabízené naftové motory budou plnit emisní normu Euro 4. Nejsilnější nafťák bude zastupovat dvoulitr dCi o výkonu 110 kW (150 k). Motor 1,9 dCi dosahuje výkonu 95 kW (130 k) a motor 1.5 dCi výkonu 77 kW (105 k). Benzínové motory zastupuje známá čtrnáctka o výkonu 73 kW (100 k), dále šestnáctistovka o výkonu 80 kW (110 k), dvoulitr s výkonem 100 kW (136 k) a dvojice dvoulitrů, které jsou přeplňované turbodmychadlem. Slabší verze dává výkon 121 kW (165 k) a silnější, která se objeví pouze ve verzi Sport, pak 165 kW (225 k).

Níže si můžete prohlédnout nový Mégane ve všech karosářských variantách. Myslíte si, že se facelift tohoto extravagantního Francouze povedl?Megane - hatchback

 
Megane - sedan


Megane - kombi


Megane - kupé-kabrio CC

 
Megane - hatchback; Megane Sport

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků