Faceliftovaný Nissan 350Z bude ještě silnější

Faceliftovaný model 350Z, který příjde na počátku příštího roku na evropské a americké trhy, bude silnější, rychlejší a dražší. To je zhruba souhrn novinek, které tento sportovní model čeká. Pro řidiče bude asi nejzajímavější právě nárůst výkonu. Ten se zvedne z dnešních 206 (280 k) kW na 221 kW (300 k). Díky navýšení výkonu se zlepší i zrychlení a pružnost. Nově zvládne "zetko" sprint na stovku za 5,7 s (doposud 5,9 s) a rychlost bude opět elektronicky omezena na 250 km/h.

Pokud někdo čeká revoluci ohledně faceliftu, bude asi zklamán. Změny budou spíše decentní. Nissan dostane upravený přední nárazník, standardně bi-xenonová světla a největší vizuální změnou budou zadní LED svítilny. V interiéru budou změny ještě decentnější. Držák nápojů ve dveřích společně s novou, komfortnější loketní opěrkou a mírně přepracovaným přístrojovým panelem a ovládáním na volantu jsou jedinou změnou.

S nárůstem výkonu a faceliftu narostla také cena. Ta ve verzi kupé zvedne z nynějších 1 136 000 korun na cca 1 260 000 korun.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 3 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků