Facelift Škody Kodiaq by mohl vypadat i takto. Vykreslil ho bývalý student Škody

Škoda teď žije hlavně novým elektrickým SUV Enyaq iV. V blízké budoucnosti nás ale čeká i modernizace již zaběhlých modelů. Takto by mohl vypadat nový Kodiaq.

Ve Škodě mají právě plné ruce práce s uvedením SUV Enyaq iV na trh a chystáním nové generace modelu Fabia, který by měl dorazit v příštím roce. Automobilka nám toho zatím moc neprozradila, protože ještě není ten správný čas. Například nový šéf značky v rozhovoru pouze naznačil, že verze kombi vypadá fakt dobře. Nic víc se momentálně nedozvíme.

Nová Škoda Fabia Combi byla oficiálně potvrzena! Do hry ji vrátili i naštvaní Češi

Nová Škoda Fabia Combi byla oficiálně potvrzena! Do hry ji vrátili i naštvaní Češi

V následujících třech letech se pak dostane i na určitou péči pro prakticky všechna SUV z Mladé Boleslavi. Mezi nimi tedy bude i model Kodiaq, který se poprvé ukázal před čtyřmi lety a stále se dobře prodává, dle statistik SDA za prvních deset měsíců tohoto roku dokonce lépe než vlajková loď superb. Na menší update už má ale i tak nejvyšší čas.

O tom, jak by to mohlo dopadnout, se s námi podělil bývalý student Škoda Akademie v Mladé Boleslavi Milan Cu. Šikovný designér vystupuje na sociálních sítích pod přezdívkou milancu_design a při studiu se podílel například na stavbách několika žákovských projektů automobilky, které jsme si již nejednou ukázali.

Škoda detailně ukázala, jak vyrábí nový Superb. Takový pohled se často nenaskytne

Škoda detailně ukázala, jak vyrábí nový Superb. Takový pohled se často nenaskytne

Návrh zahrnuje přední masku inspirovanou elektromobilem Enyaq iV a nové LED světlomety. Přední nárazník pak připomíná studii Vision S z roku 2016. Na zadní části si zase můžete všimnout propojených LED svítilen. Jako bonus pak grafik ukazuje světelný podpis vozu a přikládá i fotografii původní skici.

Škoda je chytrá mnohem déle, než jste si mysleli. Znali jste tyto dávné pomocníky?

Škoda je chytrá mnohem déle, než jste si mysleli. Znali jste tyto dávné pomocníky?

Výtvor na fotografiích není žádným tajným únikem Škody, jde o pouhou vizi grafika a bývalého studenta, který se ale trefil do současného designového jazyka značky. Nedivili bychom se, kdyby byla chystaná novinka tomuto grafickému renderu velmi podobná.

Škoda Kodiaq

Škoda Kodiaq je po modelu Yeti druhé SUV značky Škoda. Využívá koncernovou platformu MQB a vyrábí se v České republice spolu se sesterským SUV Seatu. Kodiaq je první model Škody, který lze objednat v sedmimístném provedení, dostupný je také v provedení sport (RS).

Ceny a výbava • Test Škoda Kodiaq RS 2.0 TDI/176 kW • Škoda Kodiaq RS

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků