Facelift Opelu Astra na prvních snímcích. Bude to na nový Focus stačit?

Opel Astra se dočká faceliftu. Nové generace modelů Focus a Golf mu ale rozhodně nic nedají zadarmo.

Opel Astra dostane facelift, aby udržel svou konkurenceschopnost v segmentu hatchbacků. Britský Auto Express již přinesl vůbec první špionážní fotky novinky pořízené v Německu. Kromě kosmetických změn mají přijít i další vylepšení.

Nová Astra se má na trhu objevit v druhé polovině příštího roku. Popasovat se bude muset se silnou konkurencí. Nové verze se totiž do té doby dočkají také vozy Ford Focus a Volkswagen Golf.

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Podle špionážních fotografií to ale nevypadá na nějaký radikální redesign. Kamufláž na přední a zadní části naznačuje, kde se uskuteční nejviditelnější změny. Hlavně přední část má přinést nové světlomety a nárazník. 

Nabídka pohonných jednotek má zůstat zachována. Na výběr tak bude mezi třívalcovým turbomotorem o objemu 1,0 litru, přeplňovanou benzinovou čtrnáctistovkou a turbodieselem 1.6 CDTi. Existuje však možnost, že se objeví verze GSi, která je zatím vyhrazena modelům Insignia a Corsa.

Větší změny se očekávají kolem roku 2022, kdy by se na trhu měla objevit v pořadí již sedmá generace oblíbeného modelu. Platforma, motory, software a hardware mají přejít z GM na části od koncernu PSA. 

TEST Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110: Lehká krize identity

Citroën C4 Cactus 1.2 PureTech 110

Nejdříve to měl být crossover pro masy, teď si to v Citroënu rozmysleli a tvrdí, že jde o normální hatchback. Takže jsme společně s Cactusem vyrazili na cestu poznání, najít jeho místo pod sluncem.

24.  5.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

22.  5.  2018 | Milan Lažanský | 27 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků