Facelift Opelu Astra na prvních snímcích. Bude to na nový Focus stačit?

Opel Astra se dočká faceliftu. Nové generace modelů Focus a Golf mu ale rozhodně nic nedají zadarmo.

Opel Astra dostane facelift, aby udržel svou konkurenceschopnost v segmentu hatchbacků. Britský Auto Express již přinesl vůbec první špionážní fotky novinky pořízené v Německu. Kromě kosmetických změn mají přijít i další vylepšení.

Nová Astra se má na trhu objevit v druhé polovině příštího roku. Popasovat se bude muset se silnou konkurencí. Nové verze se totiž do té doby dočkají také vozy Ford Focus a Volkswagen Golf.

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Podle špionážních fotografií to ale nevypadá na nějaký radikální redesign. Kamufláž na přední a zadní části naznačuje, kde se uskuteční nejviditelnější změny. Hlavně přední část má přinést nové světlomety a nárazník. 

Nabídka pohonných jednotek má zůstat zachována. Na výběr tak bude mezi třívalcovým turbomotorem o objemu 1,0 litru, přeplňovanou benzinovou čtrnáctistovkou a turbodieselem 1.6 CDTi. Existuje však možnost, že se objeví verze GSi, která je zatím vyhrazena modelům Insignia a Corsa.

Větší změny se očekávají kolem roku 2022, kdy by se na trhu měla objevit v pořadí již sedmá generace oblíbeného modelu. Platforma, motory, software a hardware mají přejít z GM na části od koncernu PSA. 

TEST Ford Mustang Bullitt: Všechno nejlepší, Franku!

Ford Mustang Bullitt

Bylo by fajn se v testu Fordu Mustang vyhnout otřepaným frázím o amerických svalech a podobně. Obávám se ale, že dnes to nevyjde. Obzvláště, když tady máme ikonický Bullitt!

15.  11.  2018 | Jan Mička | 61 příspěvků
TEST Peugeot 508 GT PureTech 225 : Nejlepší obranou střední třídy je útok!

Peugeot 508 GT PureTech 225

Peugeot se ve střední třídě rozhodl k opravdu radikálnímu kroku. Je to lék na umírající segment, nebo už zašli příliš daleko?

10.  11.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Mercedes-Benz S 560 kabrio

S faceliftem Mercedesu třídy S přišly na řadu i verze kupé a kabriolet. Testování sice připadlo na říjen, nemáte ale jediný důvod k obavám.

6.  11.  2018 | Milan Lažanský | 15 příspěvků