Facelift Opelu Astra na prvních snímcích. Bude to na nový Focus stačit?

Opel Astra se dočká faceliftu. Nové generace modelů Focus a Golf mu ale rozhodně nic nedají zadarmo.

Opel Astra dostane facelift, aby udržel svou konkurenceschopnost v segmentu hatchbacků. Britský Auto Express již přinesl vůbec první špionážní fotky novinky pořízené v Německu. Kromě kosmetických změn mají přijít i další vylepšení.

Nová Astra se má na trhu objevit v druhé polovině příštího roku. Popasovat se bude muset se silnou konkurencí. Nové verze se totiž do té doby dočkají také vozy Ford Focus a Volkswagen Golf.

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Podle špionážních fotografií to ale nevypadá na nějaký radikální redesign. Kamufláž na přední a zadní části naznačuje, kde se uskuteční nejviditelnější změny. Hlavně přední část má přinést nové světlomety a nárazník. 

Nabídka pohonných jednotek má zůstat zachována. Na výběr tak bude mezi třívalcovým turbomotorem o objemu 1,0 litru, přeplňovanou benzinovou čtrnáctistovkou a turbodieselem 1.6 CDTi. Existuje však možnost, že se objeví verze GSi, která je zatím vyhrazena modelům Insignia a Corsa.

Větší změny se očekávají kolem roku 2022, kdy by se na trhu měla objevit v pořadí již sedmá generace oblíbeného modelu. Platforma, motory, software a hardware mají přejít z GM na části od koncernu PSA. 

Minitest Volvo S90 T8: Je vrcholná motorizace skutečně nejlepší?

Volvo S90 T8 AWD Polestar (minitest)

Tentokrát jsme vyzkoušeli Volvo S90 se vším, co mu je možné nadělit. Jak funguje hybridní provedení?

dnes | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Minitest Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC: Hravý asketa

Honda Civic Sedan 1.6 i-DTEC (minitest)

Dieselové motory jsou v kurzu především díky své efektivitě, co když chce ale auto s nízkou spotřebou třeba nadšený řidič a netouží zrovna po starší mnichovské ojetině v naftě?

16.  9.  2018 | Miro Mihálik | 39 příspěvků
TEST Nissan Leaf: Začneme už elektromobily brát vážně?

Nissan Leaf

Nissan je prvním mainstreamovým výrobcem, který nabízí svůj relativně dostupný elektromobil ve druhé generaci. Jedná se o konkurenční výhodu?

11.  9.  2018 | Milan Lažanský | 145 příspěvků