Facelift Opelu Astra na prvních snímcích. Bude to na nový Focus stačit?

Opel Astra se dočká faceliftu. Nové generace modelů Focus a Golf mu ale rozhodně nic nedají zadarmo.

Opel Astra dostane facelift, aby udržel svou konkurenceschopnost v segmentu hatchbacků. Britský Auto Express již přinesl vůbec první špionážní fotky novinky pořízené v Německu. Kromě kosmetických změn mají přijít i další vylepšení.

Nová Astra se má na trhu objevit v druhé polovině příštího roku. Popasovat se bude muset se silnou konkurencí. Nové verze se totiž do té doby dočkají také vozy Ford Focus a Volkswagen Golf.

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Také Opel dostihly emise. Nejsilnější Insignia končí, nastoupí 1.6 Turbo

Podle špionážních fotografií to ale nevypadá na nějaký radikální redesign. Kamufláž na přední a zadní části naznačuje, kde se uskuteční nejviditelnější změny. Hlavně přední část má přinést nové světlomety a nárazník. 

Nabídka pohonných jednotek má zůstat zachována. Na výběr tak bude mezi třívalcovým turbomotorem o objemu 1,0 litru, přeplňovanou benzinovou čtrnáctistovkou a turbodieselem 1.6 CDTi. Existuje však možnost, že se objeví verze GSi, která je zatím vyhrazena modelům Insignia a Corsa.

Větší změny se očekávají kolem roku 2022, kdy by se na trhu měla objevit v pořadí již sedmá generace oblíbeného modelu. Platforma, motory, software a hardware mají přejít z GM na části od koncernu PSA. 

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků