Facelift Mercedesu GLC kupé: Změny vzhledu, nové motory i technika uvnitř

Po modernizaci standardního SUV GLC poskytuje Mercedes stejnou proceduru rovněž stylovější variantě kupé.

Na modernizaci Mercedesu GLC jsme se mohli podívat již na uplynulém autosalonu v Ženevě. Nedlouho poté však německá automobilka představuje omlazení také pro variantu GLC kupé. Novinky, kterých se tedy dočkalo standardní SUV, se nyní projevují taktéž u modelu se splývající zádí.

GLC kupé tak přichází s menšími kosmetickými změnami na karoserii, z nichž lze vypíchnout upravenou masku chladiče, nové světlomety, pozměněný nárazník, přičemž stejných maličkostí se dočkala i záď s novou grafikou svítilen či výraznějším difuzorem.

Uvnitř se kupé dočkalo nejnovějšího infotainment systému MBUX ve společnosti digitální přístrojové desky. Po stránce designu je asi největší změnou nový multifunkční volant, který je dnes k zahlédnutí v ostatních modelech Mercedesu. Ze středového panelu poté zmizel otočný ovladač infotainmentu, neboť jeho funkce lze teď ovládat přes volant, dotykovou obrazovku, gesty či hlasem.  

Stejně jako pod kapotou klasického GLC přichází do nabídky v Evropě i dvojice nových benzinových čtyřválců, spoléhajících na mild-hybridní 48V techniku. Varianta GLC 200 4Matic zajistí výkon 145 kW (197 koní), zatímco GLC 300 4Matic má 190 kW (258 koní). Bez elektrické pomoci jsou nicméně k mání i naftové motory – GLC 200d 4Matic (120 kW/163 k), GLC 220d 4Matic (143 kW/194 k) a GLC 300d 4Matic (180 kW/245 k).

Mercedes pak nabídne u GLC i nové prvky volitelné výbavy. Zájemci tak budou mít k dispozici revidovaný systém Dynamic Body Control s adaptivními tlumiči, balíček Driving Assistance Package s adaptivním tempomatem s funkcí Stop&Go nebo vylepšeným asistentem pro změnu jízdních pruhů.

Datum uvedení do prodeje zatím nemáme potvrzeno stejně jako cenovky modernizovaného modelu. Živá premiéra GLC kupé se odehraje na blížícím se autosalonu v New Yorku.

Mercedes-Benz

Mercedes-Benz je německý výrobce automobilů, autobusů, užitkových a nákladních vozů. Patří do skupiny Daimler AG.

Historie sahá až do roku 1886. Poprvé byla značka Mercedes použita na automobilu v roce 1901, jako Mercedes-Benz v roce 1926.

Mercedes-Benz třídy A • Mercedes-Benz třídy C • Mercedes-Benz třídy E • Mercedes-Benz třídy S • Mercedes-Benz CLA • Mercedes-Benz GLC • Mercedes-Benz GLB-SUV

Diskuze (14) Další článek: Nádherná auta Johnnyho Englishe: Filmové nemehlo má vytříbený vkus

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz