Facelift Lamborghini Urus je kompletní. Verze S balí výkon ostrého Performante do decentní kapotáže

Facelift rychlého italského SUV je kompletní. Prodejní trhák je nyní k dispozici ve sportovním i luxusním hávu.

Vlajkonošem změn nejprodávanějšího Lamborghini se stala nedávno představená verze Performante, která přinesla nárůst výkonu z 478 kW (650 k) na 490 kW (666 k), doplněných 850 Nm točivého momentu. Má také hromadu karbonových dílů, které přinesly snížení hmotnosti o 47 kilogramů, sedí blíže k asfaltu, obě nápravy dostaly 16 mm k rozchodu, je zde upravené řízení a nový diferenciál.

Aby si kupci „civilního“ provedení Urusu nepřišli ochuzeni a možná i proto, aby všichni zájemci neutekli k Performante, si Lamborghini připravilo komplexní vylepšení standardního modelu, od nynějška známého pod označením S. Má motor se stejnými parametry jako Performante, ale není tolik odlehčené. I tak ale pomalé nebude – stovku zvládne za 3,5 sekundy a jede až 305 km/h. Dostává adaptivní vzduchové odpružení, které mění své fungování dle zvolených jízdních režimů – Strada, Sport, Corsa a individuálního nastavení Ego. Pro jízdu v terénu jsou zde módy Terra (země), Neve (sníh) a Sabbia (písek).

Z hlediska designu poznáte verzi S například podle nového předního nárazníku, jehož součástí je spodní lakovaný kryt z nerezu. Kapota je z lakovaných uhlíkových vláken a zákazník si k ní může zvolit různá provedení výdechů, na přání je dodávána karbonová střecha. Máme tu i nový zadní nárazník s uhlazenějšími tvary a dvěma koncovkami výfuku z kartáčované oceli nebo za příplatek matně či leskle černými. Chromované provedení je k dispozici v programu Ad Personam. Standardně jezdí Urus S na 21“ kolech, ale zákazník si může objednat i nové typy disků v rozměru 22 či 23 palců. Pro vnitřek jsou k dostání nové vícebarevné kombinace.

Lamborghini

Ferruccio Lamborghini založil společnost vyrábějící sportovní automobily v roce 1963 coby konkurenta značkám, jako je Ferrari.

Po vyhlášení úpadku a změně vlastníků přešlo Lamborghini v roce 1987 pod Chrysler. Od roku 1998 ho vlastní Audi (Volkswagen Group).

Lamborghini Aventador • Lamborghini Huracán • Lamborghini Urus

Váš názor Další článek: Nové BMW řady 7 rozšiřuje nabídku motorů. Spořivou naftu 740d doplňuje hybrid s výkonem 571 koní

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , Auta SUV na Heureka.cz