Facelift Lamborghini Huracán na prvních fotkách. Co všechno se změní?

Lamborghini Huracán se vyrábí na stejné lince jako Audi R8, které dostalo na konci loňského roku modernizaci. Facelift Baby Lamba tak na sebe nenechá dlouho čekat. Co všechno se změní?

Nástupce Gallarda se vyrábí již od roku 2014. Nejlevnější vstup do světa splašených býků nyní čeká omlazení, a to pro obě verze, čtyřkolku LP610-4 i zadokolku LP580-2. Potvrdily to špionážní fotografie testovací muly z minulého září a nyní i dvě detailní fotografie, které pochází z mobilní aplikace určené pro zákazníky.

Lamborghini Huracán bylo prodáno za 715.000 eur. Mělo přímo svatého majitele

Lamborghini Huracán bylo prodáno za 715.000 eur. Mělo přímo svatého majitele

Facelift nejmenšího Lamborghini se bude podřizovat aerodynamice. Stylistické změny přinesou agresivnější vzhled po vzoru ostřejší verze Performante. Kromě karosářských prací čeká Huracán zřejmě i změna pod kapotou. Musí totiž držet krok se sesterskou Audi R8, která v nedávném faceliftu dostala nepatrnou porci koní navíc. Obě verze by tak měly posílit minimálně o deset koní.

Lamborghini Huracán Performante Spyder naživo: Měkká je tady pouze střecha

Lamborghini Huracán Performante Spyder naživo: Měkká je tady pouze střecha

Facelift se bude týkat pouze základních modelů. Silnější verze Performante zůstane beze změn, protože se představila teprve v loňském roce. Říká se také, že Huracán čeká změna v interiéru, kde by měl analogovou středovou konzoli vystřídat velký dotykový displej orientovaný na výšku, jako má například Tesla. Tuto novinku ale vidíme reálně až u jeho nástupce, který by měl dorazit do tří let.

Omlazené lambo se představí ještě v letošním roce. Pokud a o kolik se zvýší cena, zatím nevíme, nepatrné navýšení ale očekávat můžeme. Základní Lamborghini Huracán LP610-4 ve verzi Spyder u nás vyjde zhruba na 6.000.000 Kč.

Youtuber řádil s Lamborghini Huracán v blátě. Přehřálo se... (+video)

Youtuber řádil s Lamborghini Huracán v blátě. Přehřálo se... (+video)

V Boloni mají v poslední době plné ruce práce. Pracují na propagaci nového SUV Urus, vyvíjejí hybridní náhradu za vlajkovou loď Aventador, a ještě kolují zvěsti o chystaném elektrickém hypersportu LB48H, který by měl mít cenovku okolo 3 milionů eur a místo baterií používat superkapacitory. Na rozdíl od elektrochemické reakce, kterou využívá baterie, ukládá superkapacitor energii pomocí statického náboje.

Vodíkovým Hyundaiem Nexo z Bruselu do Prahy: Není brzo, to Česko je pozadu

Hyundai Nexo na vodík (první svezení)

Hyundai jako jedna z mála automobilek vodíkový pohon nejen testuje, ale nabízí i ve svém sériovém modelu Nexo. Ten se na vybraných trzích už prodává. Měli jsme exkluzivní možnost vyzkoušet si vůz v reálném provozu při cestě napříč Evropou.

12.  9.  2019 | Svět motorů | 35 příspěvků
TEST Suzuki Swift Sport: Kluci se baví, holky budou čumět!

Suzuki Swift Sport

Kdo říká, že musí mít sportovní auto stovky koní, nemluví pravdu. Novému Suzuki Swift Sport jich stačí 140 a stejně se budete usmívat do ucha k uchu.

4.  9.  2019 | Jan Mička | 29 příspěvků
Jak jezdí nový Hyundai Ioniq Electric? Ukázal nám to v ráji elektroaut a konopí

Hyundai Ioniq Electric 2019 (první svezení)

Z nabídky modelu Ioniq si vybere každý, koho lákají vozy na alternativní pohon. Elektromobil nedávno prošel faceliftem, aby mohl lépe držet krok s konkurencí. Povedlo se mu to?

31.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 50 příspěvků