Facelift imprezy odstartoval u Subaru novou éru

Japonská automobilka představila v Paříži modernizovanou imprezu. Změny poznáte hlavně při pohledu zvenčí. Nová je přední maska s líbivějšími světlomety, jež vystřídaly dřívější zakulacené. Ty byly totiž terčem mnoha kritik. Nové jsou i blatníky, nárazník a kapota. Záď vozu i jeho základní rysy byly zachovány. Výsledkem je agresivnější projev, což bylo jistě hlavním cílem automobilky.

Menší změny doznal i interiér. Nyní by měl posádce nabídnout kvalitnější materiály. To vše pro lepší pocit z jízdy. Ten by měl být umocněn i novými tlumiči, a to u všech verzí. Inovací prošel i dvoulitrový motor ve verzi WRX, který má nově 225 koní (původně 218). Model STi dostal účinnější chlazení, to aby se jeho 265 koní moc nepotilo.

 

 

Poznámka: Od dubna 2002 pracuje u Subaru na postu šéfdesignéra Andreas Zapatinas. Ten slibuje, že nové modely budou působit odvážně, sportovně a kvalitně. Jelikož mezi bývalé zaměstnavatele Andrease patří automobilky jako Alfa Romeo, BMW, Fiat či designérské studio Pininfarina, máme se určitě na co těšit. Namátkou mohu uvést pár modelů, které prošly jeho perem: Alfa Romeo 145, 147, 156, Fiat Barchetta a Coupé. První výsledky jeho práce u Subaru motoristická veřejnost spatří roku 2004, kdy bude představen malý vůz s novým kabátem. Po něm pak budou následovat další.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků