Facelift BMW řady 7 částečně odhalen. Ledvinky budou zase o dost větší

BMW pomalu chystá odhalení modernizace sedmičkové řady a ještě před premiérou se na internet dostává první fotografie její omlazené přídě.

Maskované prototypy modernizovaného BMW řady 7 již byly v poslední době spatřeny v okolí německého Nürburgringu hned několikrát. Velice jistě se tak dostáváme do poslední fáze testování vylepšeného modelu. Dosud utajované designové změny však nyní částečně odhaluje uniklá fotka, zachycující přední část vozu.

Hlavní novinkou bude bezpochyby pokračování trendu zvětšování typických BMW ledvinek mřížky chladiče. Masivních rozměrů se již dočkalo nové X5, větší X7 a pokračovat bude nyní také limuzína řady 7. Na druhou stranu nové přední LED/laserové světlomety se zdají být zase o cosi užší.

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Velice pravděpodobně pak koukáme na standardní designový paket s mnohem elegantnějším předním nárazníkem bez velkých otvorů přístupu vzduchu a pěknou várkou chromovaných lišt a dalších detailů. Vzhled zbytku karoserie pak lze očekávat v podobném duchu.

Pohledu na záď modernizované sedmičky jsme se zatím nedočkali, spekuluje se ovšem, že zadní lampy projdou také výraznou změnou – zeštíhlení a zjednodušení ve stylu nové řady 3, přičemž se mluví také o podélném propojení světel přes celou záď LED panelem, obdobně jako u konkurenta Audi A8.  

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

Uvnitř sedmičky dojde hlavně na příchod nejnovějšího digitálního přístrojového panelu před řidičem a aktualizovaný infotainment iDrive. Po stránce motorizací se zřejmě v portfoliu řady 7 velkých změn nedočkáme, spíše jen částečného vyladění o pár koní navíc a pochopitelně splnění posledních regulí testovacího cyklu WLTP. Nová plug-in hybridní varianta 745e pak má zajistit ještě vyšší výkon a delší dojezd čistě na elektřinu vůči dosavadní 740e iPerformance.

BMW nejspíše odhalí konečnou podobu a specifikaci modernizace již v nadcházejících týdnech či měsících. Velice pravděpodobně se poté novinka ukáže živě na březnovém autosalonu v Ženevě.

Galerie doplněna o současné BMW řady 7.

Minitest Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid 2WD: Napravení reputace?

Honda CR-V 2.0 i-MMD Hybrid (minitest)

Honda se u nové generace modelu CR-V vzdala naftového motoru. Alternativou je hybrid s velice slušným výkonem 135 kW, který mě fascinoval ve více ohledech. Hlavně pak technikou.

včera | Jan Mička | 31 příspěvků
Minitest Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT: Litrový premiant za super peníze

Kia Ceed SW 1.6 CRDi 7DCT (minitest)

Zavazadlový prostor větší než u dosavadního lídra kategorie, příznivá cena a úsporný naftový motor. Kia Ceed SW tahá trumfy z rukávu jeden za druhým.

14.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 65 příspěvků
Minitest Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (133 kW): Tak trochu ve stínu

Peugeot 508 1.6 PureTech GT Line (minitest)

Pustit se do boje ve střední třídě s benzinovou jedna-šestkou už v dnešní době není nic neobvyklého. Jak si vede Peugeot 508 se slabším zážehovým motorem?

12.  3.  2019 | Vladimír Kadera | 41 příspěvků