Facelift BMW řady 7 částečně odhalen. Ledvinky budou zase o dost větší

BMW pomalu chystá odhalení modernizace sedmičkové řady a ještě před premiérou se na internet dostává první fotografie její omlazené přídě.

Maskované prototypy modernizovaného BMW řady 7 již byly v poslední době spatřeny v okolí německého Nürburgringu hned několikrát. Velice jistě se tak dostáváme do poslední fáze testování vylepšeného modelu. Dosud utajované designové změny však nyní částečně odhaluje uniklá fotka, zachycující přední část vozu.

Hlavní novinkou bude bezpochyby pokračování trendu zvětšování typických BMW ledvinek mřížky chladiče. Masivních rozměrů se již dočkalo nové X5, větší X7 a pokračovat bude nyní také limuzína řady 7. Na druhou stranu nové přední LED/laserové světlomety se zdají být zase o cosi užší.

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Velice pravděpodobně pak koukáme na standardní designový paket s mnohem elegantnějším předním nárazníkem bez velkých otvorů přístupu vzduchu a pěknou várkou chromovaných lišt a dalších detailů. Vzhled zbytku karoserie pak lze očekávat v podobném duchu.

Pohledu na záď modernizované sedmičky jsme se zatím nedočkali, spekuluje se ovšem, že zadní lampy projdou také výraznou změnou – zeštíhlení a zjednodušení ve stylu nové řady 3, přičemž se mluví také o podélném propojení světel přes celou záď LED panelem, obdobně jako u konkurenta Audi A8.  

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

Uvnitř sedmičky dojde hlavně na příchod nejnovějšího digitálního přístrojového panelu před řidičem a aktualizovaný infotainment iDrive. Po stránce motorizací se zřejmě v portfoliu řady 7 velkých změn nedočkáme, spíše jen částečného vyladění o pár koní navíc a pochopitelně splnění posledních regulí testovacího cyklu WLTP. Nová plug-in hybridní varianta 745e pak má zajistit ještě vyšší výkon a delší dojezd čistě na elektřinu vůči dosavadní 740e iPerformance.

BMW nejspíše odhalí konečnou podobu a specifikaci modernizace již v nadcházejících týdnech či měsících. Velice pravděpodobně se poté novinka ukáže živě na březnovém autosalonu v Ženevě.

Galerie doplněna o současné BMW řady 7.

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv-G75: Co nabídne nejlevnější zoom-zoom?

TEST Mazda 2 1.5 Skyactiv G75

Zástupce segmentu B automobilky Mazda má v Evropě opravdu tvrdou konkurenci. Co všechno dostanete za tři sta tisíc?

dnes | Vladimír Kadera | 53 příspěvků
Minitest Toyota Hilux 2.4 D4-D: I ta už se umí vyšňořit!

Toyota Hilux 2.4 D4-D (minitest)

Hilux osmé generace už má nový čumák. V rámci výroční edice se snaží zaujmout i tu klientelu kolem tunových pick-upů, která touží po co nejosobnějším vzezření a chování svého pracanta.

20.  1.  2019 | AutoRevue.cz | 11 příspěvků
Minitest Mercedes-Benz Vito Tourer Family 114 CDI: Na míru k vašim službám

Mercedes-Benz Vito Tourer Family (minitest)

Mít větší než běžnou rodinu znamená kromě jiného i obtížnější výběr auta. Především pak dnes, když jsou minivany na ústupu. Stojí za to dát přednost osobní dodávce od Mercedesu před čímkoli jiným?

17.  1.  2019 | Miro Mihálik | 3 příspěvky