Facelift BMW řady 7 částečně odhalen. Ledvinky budou zase o dost větší

BMW pomalu chystá odhalení modernizace sedmičkové řady a ještě před premiérou se na internet dostává první fotografie její omlazené přídě.

Maskované prototypy modernizovaného BMW řady 7 již byly v poslední době spatřeny v okolí německého Nürburgringu hned několikrát. Velice jistě se tak dostáváme do poslední fáze testování vylepšeného modelu. Dosud utajované designové změny však nyní částečně odhaluje uniklá fotka, zachycující přední část vozu.

Hlavní novinkou bude bezpochyby pokračování trendu zvětšování typických BMW ledvinek mřížky chladiče. Masivních rozměrů se již dočkalo nové X5, větší X7 a pokračovat bude nyní také limuzína řady 7. Na druhou stranu nové přední LED/laserové světlomety se zdají být zase o cosi užší.

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Velice pravděpodobně pak koukáme na standardní designový paket s mnohem elegantnějším předním nárazníkem bez velkých otvorů přístupu vzduchu a pěknou várkou chromovaných lišt a dalších detailů. Vzhled zbytku karoserie pak lze očekávat v podobném duchu.

Pohledu na záď modernizované sedmičky jsme se zatím nedočkali, spekuluje se ovšem, že zadní lampy projdou také výraznou změnou – zeštíhlení a zjednodušení ve stylu nové řady 3, přičemž se mluví také o podélném propojení světel přes celou záď LED panelem, obdobně jako u konkurenta Audi A8.  

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

Uvnitř sedmičky dojde hlavně na příchod nejnovějšího digitálního přístrojového panelu před řidičem a aktualizovaný infotainment iDrive. Po stránce motorizací se zřejmě v portfoliu řady 7 velkých změn nedočkáme, spíše jen částečného vyladění o pár koní navíc a pochopitelně splnění posledních regulí testovacího cyklu WLTP. Nová plug-in hybridní varianta 745e pak má zajistit ještě vyšší výkon a delší dojezd čistě na elektřinu vůči dosavadní 740e iPerformance.

BMW nejspíše odhalí konečnou podobu a specifikaci modernizace již v nadcházejících týdnech či měsících. Velice pravděpodobně se poté novinka ukáže živě na březnovém autosalonu v Ženevě.

Galerie doplněna o současné BMW řady 7.

TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

včera | Petr Schnagl | 8 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 68 příspěvků
TEST Ford Ranger Raptor: The Rock s pisklavým hláskem. I tak je ale boží

Ford Ranger Raptor

Další dva válce by evropský Raptor potřeboval jako prase drbání. Naopak automat klidně mohl mít o tři nebo čtyři kvalty méně. Svým speciálním podvozkem však nový Ranger beztak o parník převyšuje všechno, co jste dosud ve třídě pick-upů znali.

13.  8.  2019 | Miro Mihálik | 8 příspěvků