Facelift BMW řady 7 částečně odhalen. Ledvinky budou zase o dost větší

BMW pomalu chystá odhalení modernizace sedmičkové řady a ještě před premiérou se na internet dostává první fotografie její omlazené přídě.

Maskované prototypy modernizovaného BMW řady 7 již byly v poslední době spatřeny v okolí německého Nürburgringu hned několikrát. Velice jistě se tak dostáváme do poslední fáze testování vylepšeného modelu. Dosud utajované designové změny však nyní částečně odhaluje uniklá fotka, zachycující přední část vozu.

Hlavní novinkou bude bezpochyby pokračování trendu zvětšování typických BMW ledvinek mřížky chladiče. Masivních rozměrů se již dočkalo nové X5, větší X7 a pokračovat bude nyní také limuzína řady 7. Na druhou stranu nové přední LED/laserové světlomety se zdají být zase o cosi užší.

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Minitest BMW 760Li V12 Excellence: O čtyři válce a jednu galaxii navíc

Velice pravděpodobně pak koukáme na standardní designový paket s mnohem elegantnějším předním nárazníkem bez velkých otvorů přístupu vzduchu a pěknou várkou chromovaných lišt a dalších detailů. Vzhled zbytku karoserie pak lze očekávat v podobném duchu.

Pohledu na záď modernizované sedmičky jsme se zatím nedočkali, spekuluje se ovšem, že zadní lampy projdou také výraznou změnou – zeštíhlení a zjednodušení ve stylu nové řady 3, přičemž se mluví také o podélném propojení světel přes celou záď LED panelem, obdobně jako u konkurenta Audi A8.  

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

TEST BMW X5 M50d: Tohle je další SUV, které zaujme i řidiče!

Uvnitř sedmičky dojde hlavně na příchod nejnovějšího digitálního přístrojového panelu před řidičem a aktualizovaný infotainment iDrive. Po stránce motorizací se zřejmě v portfoliu řady 7 velkých změn nedočkáme, spíše jen částečného vyladění o pár koní navíc a pochopitelně splnění posledních regulí testovacího cyklu WLTP. Nová plug-in hybridní varianta 745e pak má zajistit ještě vyšší výkon a delší dojezd čistě na elektřinu vůči dosavadní 740e iPerformance.

BMW nejspíše odhalí konečnou podobu a specifikaci modernizace již v nadcházejících týdnech či měsících. Velice pravděpodobně se poté novinka ukáže živě na březnovém autosalonu v Ženevě.

Galerie doplněna o současné BMW řady 7.

TEST Ford Focus ST Plus Performance: Bejby nebude sedět v koutě!

Ford Focus ST Plus Performance

Akronymem rychlého Fordu je od pradávna označení RS a hot-hatch modrého oválu se již několikátou generací zove Focus RS. Jeho bejby bratříček ST se v očích nadšenců vždy tak trochu krčil v koutku a tam si fidlal ty své druhé housličky. K patnáctým narozeninám ale dostal od hodných strýčků z vývojového oddělení elektrickou kytaru… a k ní koncertní kombo s elektronickými efekty.

5.  12.  2019 | Petr Schnagl | 30 příspěvků
Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 153 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 85 příspěvků