Fabia získala titul Auto roku 2001 v Dánsku.

První Škoda Fabia, druhý Ford Mondeo, třetí Opel Corsa, čtvrtá Alfa Romeo 147, pátý Nissan Almera. Tak dopadla anketa, pořádaná dánskými motoristickými novináři o titul Auto roku 2001 v Dánsku.
Fabia získala titul Auto roku 2001 v Dánsku.
První Škoda Fabia, druhý Ford Mondeo, třetí Opel Corsa, čtvrtá Alfa Romeo 147, pátý Nissan Almera. Tak dopadla anketa, pořádaná dánskými motoristickými novináři o titul Auto roku 2001 v Dánsku.

S velkou převahou nad druhým Fordem Mondeo zvítězila Škoda Fabia v anketě “Auto roku 2001 v Dánsku”, pořádané tradičně dánskými motoristickými novináři. Fabia získala celkem 267 bodů, druhý Ford Mondeo 164 a třetí Opel Corsa 112 bodů. Alfa Romeo 147 na čtvrtém místě dostal 94 a nový Nissan Almera na páté pozici 88 bodů. Celkem hodnotitelé posuzovali 18 automobilů.

„Tento obrovský úspěch jen potvrzuje špičkové parametry a kvalitu Fabie i postavení Škoda Auto mezi renomovanými světovými výrobci automobilů. Titul Auto roku 2001 má samozřejmě neocenitelný význam i pro další úspěšný prodej vozů Škoda na dánském trhu, kde se již tradičně těší velkému zájmu zákazníků,“ prohlásil zástupce dánského importéra, Bjarne Petersen.

Od zahájení spolupráce s dánským importérem v roce 1972 bylo v této skandinávské zemi prodáno přibližně 100 000 automobilů Škoda (v loňském roce to bylo 6632 vozů). Za prvních devět měsíců letošního roku si dánští zákazníci koupili 4566 škodovek, z toho 1274 fabií.

Dánský titul Auto roku 2001 je další z řady prestižních ocenění, které zatím nejmladší model z produkce mladoboleslavské automobilky sbírá doslova po celém světě. V Německu byla Fabia oceněna Zlatým volantem, ve Velké Británii se stala autem roku časopisů „What Car?“ a „Auto Express“, v národních kolech soutěže „Auto 1“ obsadila v České republice a Rakousku první místo. Titul „Auto roku“ patří Fabii také na Slovensku, v Chorvatsku a Litvě, v prestižní evropské soutěži „Car of the Year“ obsadila skvělé čtvrté místo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků