Fabia získala titul Auto roku 2001 v Dánsku.

První Škoda Fabia, druhý Ford Mondeo, třetí Opel Corsa, čtvrtá Alfa Romeo 147, pátý Nissan Almera. Tak dopadla anketa, pořádaná dánskými motoristickými novináři o titul Auto roku 2001 v Dánsku.
Fabia získala titul Auto roku 2001 v Dánsku.
První Škoda Fabia, druhý Ford Mondeo, třetí Opel Corsa, čtvrtá Alfa Romeo 147, pátý Nissan Almera. Tak dopadla anketa, pořádaná dánskými motoristickými novináři o titul Auto roku 2001 v Dánsku.

S velkou převahou nad druhým Fordem Mondeo zvítězila Škoda Fabia v anketě “Auto roku 2001 v Dánsku”, pořádané tradičně dánskými motoristickými novináři. Fabia získala celkem 267 bodů, druhý Ford Mondeo 164 a třetí Opel Corsa 112 bodů. Alfa Romeo 147 na čtvrtém místě dostal 94 a nový Nissan Almera na páté pozici 88 bodů. Celkem hodnotitelé posuzovali 18 automobilů.

„Tento obrovský úspěch jen potvrzuje špičkové parametry a kvalitu Fabie i postavení Škoda Auto mezi renomovanými světovými výrobci automobilů. Titul Auto roku 2001 má samozřejmě neocenitelný význam i pro další úspěšný prodej vozů Škoda na dánském trhu, kde se již tradičně těší velkému zájmu zákazníků,“ prohlásil zástupce dánského importéra, Bjarne Petersen.

Od zahájení spolupráce s dánským importérem v roce 1972 bylo v této skandinávské zemi prodáno přibližně 100 000 automobilů Škoda (v loňském roce to bylo 6632 vozů). Za prvních devět měsíců letošního roku si dánští zákazníci koupili 4566 škodovek, z toho 1274 fabií.

Dánský titul Auto roku 2001 je další z řady prestižních ocenění, které zatím nejmladší model z produkce mladoboleslavské automobilky sbírá doslova po celém světě. V Německu byla Fabia oceněna Zlatým volantem, ve Velké Británii se stala autem roku časopisů „What Car?“ a „Auto Express“, v národních kolech soutěže „Auto 1“ obsadila v České republice a Rakousku první místo. Titul „Auto roku“ patří Fabii také na Slovensku, v Chorvatsku a Litvě, v prestižní evropské soutěži „Car of the Year“ obsadila skvělé čtvrté místo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků