Fabia získala titul Auto roku 2001 v Dánsku.

První Škoda Fabia, druhý Ford Mondeo, třetí Opel Corsa, čtvrtá Alfa Romeo 147, pátý Nissan Almera. Tak dopadla anketa, pořádaná dánskými motoristickými novináři o titul Auto roku 2001 v Dánsku.
Fabia získala titul Auto roku 2001 v Dánsku.
První Škoda Fabia, druhý Ford Mondeo, třetí Opel Corsa, čtvrtá Alfa Romeo 147, pátý Nissan Almera. Tak dopadla anketa, pořádaná dánskými motoristickými novináři o titul Auto roku 2001 v Dánsku.

S velkou převahou nad druhým Fordem Mondeo zvítězila Škoda Fabia v anketě “Auto roku 2001 v Dánsku”, pořádané tradičně dánskými motoristickými novináři. Fabia získala celkem 267 bodů, druhý Ford Mondeo 164 a třetí Opel Corsa 112 bodů. Alfa Romeo 147 na čtvrtém místě dostal 94 a nový Nissan Almera na páté pozici 88 bodů. Celkem hodnotitelé posuzovali 18 automobilů.

„Tento obrovský úspěch jen potvrzuje špičkové parametry a kvalitu Fabie i postavení Škoda Auto mezi renomovanými světovými výrobci automobilů. Titul Auto roku 2001 má samozřejmě neocenitelný význam i pro další úspěšný prodej vozů Škoda na dánském trhu, kde se již tradičně těší velkému zájmu zákazníků,“ prohlásil zástupce dánského importéra, Bjarne Petersen.

Od zahájení spolupráce s dánským importérem v roce 1972 bylo v této skandinávské zemi prodáno přibližně 100 000 automobilů Škoda (v loňském roce to bylo 6632 vozů). Za prvních devět měsíců letošního roku si dánští zákazníci koupili 4566 škodovek, z toho 1274 fabií.

Dánský titul Auto roku 2001 je další z řady prestižních ocenění, které zatím nejmladší model z produkce mladoboleslavské automobilky sbírá doslova po celém světě. V Německu byla Fabia oceněna Zlatým volantem, ve Velké Británii se stala autem roku časopisů „What Car?“ a „Auto Express“, v národních kolech soutěže „Auto 1“ obsadila v České republice a Rakousku první místo. Titul „Auto roku“ patří Fabii také na Slovensku, v Chorvatsku a Litvě, v prestižní evropské soutěži „Car of the Year“ obsadila skvělé čtvrté místo.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků