Pátek: 1. trénink 11:00-12:00, 2. trénink 14:00-15:00
Sobota: 3. trénink 11:00-12:00, kvalifikace 14:00

2003 - Montoya, Williams
2002 - M. Schumacher, Ferrari
2001 - R. Schumacher, Williams

Kvalifikace

Před zahájením bojů o pozice na startovním roštu bylo nad Hockenheimem polojasno, teplota vzduchu byla +30 C a trať měla +45 C. Úvodní část kvalifikace byla po pěti minutách přerušena kvůli chybě Scotta Speeda, který ztratil kontrolu nad svým monopostem a vyletěl z trati v první zatáčce. Do té doby figuroval na čele Ralf Schumacher. Jakmile naskočila zelená světla, vydalo se na trať hned několik jezdců. Před koncem byl Kimi Räikkönen na čele výsledkové listiny, ale poté byl odsunut dvojicí jezdců stáje Ferrari. První třetinu vyhrál Filipe Massa s časem 1:14.412 a do dalších bojů nenastoupila šestice: 17. Liuzzi, 18. Albers, 19. Sato, 20. Monteiro, 21. Yamamoto, 22. Speed.

Do druhé třetiny jako první vlétl Mark Webber a zajel čas 1:15.094. Na delší dobu se na čele usadil David Coulthard a jen potvrzoval dobrou kondici vozů stáje Red Bull z třetího měřeného tréninku. Výzvu všem ostatním poslal Jenson Button, když se s časem 1:14.378 pohodlně dostal před do té doby prvního Fisichellu. Pět minut před koncem druhé třetiny kvalifikace vyjely na trať oba monoposty Ferrari a Michael Schumacher se jako první dostal pod hranici 1 min 14 s. Do závěrečné třetiny se nepodívají: 11. Webber, 12. Klien, 13. Trulli, 14. Villeneuve, 15. Rosberg a 16. Heidfeld.

V poslední části monoposty pouze kroužily po okruhu, aby nasbíraly potřebný počet kol a dostaly palivo do závodu. Drama zajistil Ralf Schumacher, když zkoušel zaútočit na McLaren de la Rosy, ale nevešel se na vnitřku a formule kolidovaly. Oba jezdci museli do boxů, Pedro de la Rosa měl defekt pravého zadního kola a Ralf si poškodil závěs levého předního. Zhruba pět minut před koncem si řada jezdců šla vyzvednout nové obutí a boje o Pole Position začaly naplno.

Dobrý čas zajel Kimi Räikkönen a Finův čas 1:14.070 nepřekonal zatím ani Michael Schumacher. Následovalo další přezouvání pneumatik a rychle na trať zajet to poslední nejlepší kolo. V posledním kole si udělal výlet mimo trať Räikkönen, ale i tak udržel Pole Position pro GP Německa. V první řadě jej doplní Michael Schumacher a dále je Massa s Buttonem. Alonso je na sedmém místě.