F1: v GP Německa vítězí domácí M. Schumacher

Z Německa si double odvezl tým Ferrari, třetí dojel Räikkönen. - Výsledky kvalifikace a všech tří měřených tréninků.
  1. GP Německa a průběžné pořadí v MS
  2. Představení okruhu a kvalifikace
  3. Výsledky všech měřených tréninků

GP Německa

Po GP Francie, kde před dvěma týdny vyhrál Michael Schumacher před Alonsem a Massou, se šampionát posunul do sousední země, na německý okruh Hockenheim. V kvalifikaci se opět očekával souboj dvou letošních rivalů, M. Schumachera a Alonsa, ale výborným výkonem Pole Position získal Kimi Räikkönen. Za ním stojí "Rudé duo", M. Schumacher - Massa a druhou řadu doplňuje Jenson Button. Fernando Alonso je až na sedmém místě a jistě se bude snažit tlačit dopředu.

Těsně před startem Velké ceny Německa bylo polojasno, teplota vzduchu byla +33 C, asfalt byl rozpálen na +48 C. Start vyšel na jedničku první trojici, ale Jenson Button se propadl o dvě pozice. Napínavé první kolo přineslo spoustu předjížděcích manévrů, David Coulthard si monopostem povyskočil a Nick Rosberg po přistrčení zezadu vyletěl až do bariéry. V třetím kole odstoupil z bodovaných míst de la Rosa, když jeho monopost překvapivě brzo vypověděl službu. Pořadí v cíli pátého kola: 1. Räikkönen, 2. M. Schumacher, 3. Massa, 4. Button, 5. Fisichella, 6. Alonso, 7. Webber a 8. Barrichello.

V osmém kole už ztrácel šestý Alonso na vedoucího Räikkönena přes 17 s, což naznačovalo, že Kimi možná pojede o zastávku více než jezdci týmu Renault. Kimi Räikkönen zajel na konci 10. kola a kvůli nějakým komplikacím trvala jeho zastávka přes 15 s. Räikkönen se vrátil na trať na 8. místě. Na čelo se tak posunul Michael Schumacher a jeho záda kryl Filipe Massa. Do garáže byl zatlačen monopost Nicka Heidfelda.

V 19. kole vyšlehly plameny ze zadní části vozu Rubense Barrichella a Brazilec musel monopost odstavit u svodidel. Další kola přinesly první zastávky v boxech u týmů Ferrari a Renault. Pořadí na konci 24. kola na bodovaných místech: 1. M. Schumacher, 2. Massa, 3. Webber (bez zast.), 4. Button, 5. Räikkönen, 6. Klien (bez zast.), 7. Fisichella a 8. Trulli (bez zast.).

Na konci 29. kola zajel Räikkönen jako první ze špičky k druhé zastávce v boxech a klesl na sedmé místo za Alonsa. O tři kola později vyletěl z trati Jacques Villeneuve a tvrdě narazil do bariéry. Naštěstí se mu nic nestalo. Ralf Schumacher byl ve výjezdu od mechaniků rychlejší než povolují pravidla a dostal penalizaci projetí boxovou uličkou. V 39. kole se čistě na čtvrté místo protáhl Webber a za svými zády nechal Fisichellu.

Na čele si v klidu kroužily oba vozy stáje Ferrari s náskokem, který by jim měl vydržet až do cíle. Deset kol před cílem se Kimi Räikkönen dostal na třetí místo před Buttona. O další dvě kola později vypověděl službu vůz Marka Webbera a na osmé místo se posunul Christian Klien.

GP Německa vyhrál domácí pilot Michael Schumacher a double pro Ferrari vybojoval druhým místem Filipe Massa. Dobrý výkon podal Kimi Räikkönen a dojel si zaslouženě pro třetí místo. Alonso dojel pátý a jeho náskok před M. Schumacherem se snížil na pouhých 11 bodů.