Expediční speciál už najdete i v Česku. Dělá ho Mitsubishi a lze jej objednat

Nedávno jsme vám přinesli několik novinek, které se představily na veletrhu Overland Expo 2019 v arizonském Flagstaffu. Byly to automobily pro skutečné dobrodruhy, něco podobného si ale můžete objednat i nás.

Mitsubishi L200 je dobře známý pracant z Japonska, po němž lidé sahají, jako třeba k alternativě Toyoty Hilux. Japonská automobilka nyní chystá další verzi tohoto modelu. Půjde o off-roadový speciál L200 Rock Proof, který navazuje na svého předchůdce L200 Expedition.

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Přivítejte Destination Frontier. Nissan, který má ledničku, stan a nestojí moc peněz

Základem byla karoserie Double Cab, tedy klasika se čtveřicí dveří pro pět cestujících. Dobrodružnější verze má samozřejmě zvýšený podvozek, terénní pneumatiky, uzávěrku předního a zadního diferenciálu, dodatečné krytování částí podvozku, šnorchl, střešní stan od firmy Arb Kakadu a mnoho dalšího.

V nástavbě korby pak najdete další pomůcky pro dobrodruhy, jako plastovou vanu, kanystr na vodu, sprchu, kempingové židle, stůl, nebo kompresorovou ledničku Arb. Je zde i místo pro nářadí, aby novinku nemuseli využívat pouze cestovatelé, ale i pracovníci lesů nebo těžaři.

Honda představuje dvojici dobrodruhů. Berete pick-up, nebo SUV?

Honda představuje dvojici dobrodruhů. Berete pick-up, nebo SUV?

Pod kapotou je motor 2.4 litru DiD, který pracuje s 5stupňovou automatickou převodovkou. Poháněná jsou samozřejmě všechna čtyři kola a pohon disponuje redukcí a uzávěrkami diferenciálu. Vůz je možné objednávat i u nás v Čechách. Stačí jen napsat přímo do Mitsubishi.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

21.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 191 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků