Exkluzivní shooting brake z Ferrari 599 GTB se pomalu rodí. Vznikne jediný kus

Dvanáctiválec vpředu a velký prosklený kufr vzadu. Výsledek to bude určitě zajímavý.

Nizozemské studio Niels van Roij Design se podělilo o nové ilustrace a rovněž fotky z práce na speciálním Ferrari s karoserií shooting brake. Už na začátku letošního roku si dali experti za úkol vytvořit moderní poctu vzácnému Ferrari 365/4 GTB Daytona Shooting Brake ze 70. let. Bohatě prosklená záď vozu nebude chybět ani zde.

Mercedes-Benz SLR po Paris Hilton jel na běžný servis. Majitel se nestačil divit

Mercedes-Benz SLR po Paris Hilton jel na běžný servis. Majitel se nestačil divit

Jako základ moderní reinterpretace bude využito Ferrari 599 GTB, kterému bude rozsáhle přepracována zadní část. Ke tvarům na nových ilustracích se již přibližují i fotky z tvorby prvního hliněného modelu. Také příď italského kupé ale projde řádnou proměnou s novou maskou, světlomety a osvětleným pásem, odkazujícím na původní reflexní prvek.

Kromě velkého zadního proskleného dílu pak nebude vozu chybět ani částečné prosklení střechy a boků zavazadlového prostoru – tato okna se budou elektricky a na dálkové ovládání otevírat vzhůru. Designéři se chtějí co nejvíce trefit do původních linií 599 GTB, aby přestavba působila celistvě, ale zároveň využít ony ikonické prvky starého originálu.

V Plzni navrhli levnou zábavnou motorku do města. Dá se převléknout jako tričko

V Plzni navrhli levnou zábavnou motorku do města. Dá se převléknout jako tričko

Pod kapotou zůstane původní šestilitrový V12 z GTB. Kvůli náročnosti projektu máme očekávat pouze jediný vyrobený kus, nepochybně za astronomickou cenovku.  

S podobnými přestavbami má Niels van Roij Design už jisté zkušenosti. Naposledy jste od karosářských expertů mohli spatřit například Rolls-Royce Wraith ve verzi shooting brake, praktičtější variantu zajistili také Tesle Model S a nakonec přivedli do malosériové reality i moderní dvoudveřový Range Rover.

Ferrari

Ferrari je italský výrobce sportovních automobilů. Společnost založil v roce 1929 Enzo Ferrari. Dnes patří do skupiny FCA. Kromě výroby automobilů je Ferrari aktivní také v oblasti motoristického sportu, zejména ve Formuli 1.

Ferrari 812 Superfast • Ferrari GTC4Lusso • Ferrari 488 GTB • Ferrari Portofino • Ferrari F8 Spider • Ferrari Monza SP1/SP2

TEST Renault Arkana TCe 140 EDC: Velká show na skromných základech

Renault Arkana TCe 140 EDC

Stále se nemůžete rozhodnout mezi Meganem Grandtour a GrandCoupé? Řešení má automobilka ve formě SUV s tvary kupé. Prostorem nešetří, ale co vaše peněženka?

včera | Richard Herbich | 11 příspěvků
První jízda s novým Rolls-Roycem Ghost Extended: Vezl nás nejlepší řidič světa!

Rolls-Royce Ghost Extended

Pokud se rozhodnete poskytovat lidem lázeňskou péči, připravte si pořádný balík. Nebo si za zlomek kupte nový Rolls-Royce Ghost a klienty vozte na zadním sedadle s barem.

12.  6.  2021 | Jiří Baborský | 15 příspěvků
TEST Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI (373 kW): Skvělý motor nahrazen dokonalým

Audi SQ7 a SQ8 4.0 TFSI

Největší SUV z Ingolstadtu v ostré verzi přezbrojily ze vznětového na zážehový agregát. Co to s nimi udělalo?

11.  6.  2021 | Jan MičkaVladimír Kadera | 26 příspěvků