Exkluzivně: Šéf Lotusu koupil Caterham

Vedení firmy Caterham Cars prodalo svoji malou sportovní automobilku konkurenčnímu Lotusu zhruba za čtyři až pět miliónů liber. Majitelem se stal Ansar Ali, generální ředitel firmy Lotus Cars. Bývalý šéf Caterhamu, pan Simon Nearn, neodchází do ústraní, jak původně uvažoval, ale stává konzultantem a pravou rukou Ansara Aliho.

Šéf Lotusu celou záležitost komentoval slovy: „Naší prioritou je dotáhnout projekt Caterham CSR do konce, aby se co nejdříve dostal na trh. Naše ambice jsou velké, rádi bychom produkovali ročně až pět tisíc sportovních vozů CSR.“

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tip: Více informací o Caterhamu CSR nebo Lotusu Exige.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

včera | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků