Exkluzivně: nová Honda SUT (spy photos)

Na autosalonu v Detroitu japonská automobilka Honda ukázala představu nového trucku, který by měl splňovat požadavky amerických zákazníků. Novou Hondu SUV nyní zastihli fotografové při testování.
Exkluzivně: nová Honda SUT (spy photos)

Nový truck SUT je skutečně přesně takový, jaký ho chtějí Američané mít. Prostorný, přehledný, jednoduchý a komfortní interiér doplňuje výkonný motor (v případě studie to byl šestiválec VTEC) pohánějící všechna čtyři kola. Pět pasažérů, které automobil pohodlně přepraví, chrání čtyři airbagy, stabilizační systém (VSA) atd. Silnou zbraní nového trucku, který osvěží americký trh v roce 2005, má být také moderní design zapadající do 21. století.

Výroba nového trucku bude zahájena příští rok v Kanadě (SUT se bude vyrábět společně se dvěma dalšími modely v Ontariu). Honda doposud vyráběla v Americe 1,25 milionu vozů ročně (včetně lehkých trucků), v následujících letech však hodlá navýšit produkci na 1.40 milionu. V Americe začala automobilka působit v roce 1979 a od roku 1982 do roku 2001 vyrobila 10 milionů vozů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Foto: © Automedia

 

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků