Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy R (spy photos)

Pokud chcete automobil stejně luxusní jako Mercedes-Benz třídy S, ale zároveň požadujete variabilitu typickou pro vozy kategorie MPV, počkejte si na třídu R. Nový Mercedes se totiž prohání ulicemi a my máme jeho špionážní fotografie.
Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy R (spy photos)

To, že Mercedes chystá nový model, jenž bude kombinací MPV a kombi, víme dlouho (již v roce 2002 se objevily první fotografie studie Vision GST). Hlavními přednostmi novinky, která se dostane do prodeje v roce 2005, bude variabilní vnitřní prostor, schopnost přepravit pohodlně až 6 pasažérů, komfort á la Mercedes-Benz třídy S, výkonné pohonné jednotky a vynikající jízdní vlastnosti.

Lehce identifikovatelný vnější vzhled vozu doplňuje interiér vyvedený ve standardu Mercedesu. Maximální důraz na kvalitu materiálů, komfortní sedadla a nejmodernější elektronika budou samozřejmostí. Důležitý bude i velkorysý vnitřní a zavazadlový prostor. Libovolně nastavitelná sedadla umožnila v případě studie zvětšit objem kufru až na 2030 l.

Pohon studie Vision GST zajišťoval osmiválcový dieselový motor s výkonem 184 kW/250 k doplněný o elektromotor s výkonem 50 kW. Jaké motory budou připraveny pro sériovou verzi, zatím není úplně jasné. Výbavou se bude třída R podobat nové třídě S, cena se bude pohybovat mezi třídou E a třídou S. Výroba bude probíhat v Americe.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Foto: © Automedia

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Volkswagen Touareg Masaj 3.0 TDI: Nesnáším loučení!

VW Touareg Masaj 3.0 TDI (minitest)

Dnešním testem dáváme poslední sbohem druhé generaci Volkswagenu Touareg. Velké a bytelné SUV s oprávněnými terénními ambicemi tady s námi bude už doslova jenom pár týdnů.

včera | Jan Mička | 21 příspěvků
Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 13 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky