Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy B (spy photos)

Mercedes-Benz již před časem avizoval, že plánuje rozšíření modelové řady. Už příští rok se dostane do prodeje nový vůz postavený na základě třídy A, který doplní kategorii kompaktních MPV.
Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy B (spy photos)

Ani německá automobilka Mercedes-Benz nechce zůstat stranou zaplňování mezer v nabídce a pilně proto připravuje nové modely. V poslední době se o ní hovořilo především v souvislosti s novou třídou A, testovací procedurou nicméně prochází další model, shodou okolností postavený právě na třídě A. Jedná se o automobil z velmi populární kategorie kompaktních MPV, který se dostane do prodeje v první polovině roku 2005.

To, že Mercedes plánuje rozšíření nabídky o několik modelů, není žádnou novinkou. Už dříve ukázal koncept vozu s označením GST (také jeho špionážní fotografie brzy zveřejníme), nová třída B ovšem vyjedete na vozovky se zkratkou CST (Compact Sports Tourer). Navzdory společnému technickému základu s třídou A, nebude nová třída B pouze nafouknuté "áčko". Podle zákulisních informací se změní výrazněji vnější design a jiný bude rovněž interiér.

Jako správný konkurent vozů typu Renault Scénic bude třída B uvnitř prostorná a variabilní (proti A naroste do délky i výšky). Ohledně motorů zatím panují pochybnosti. Automedia uvádí, že se pod kapotou objeví mimo jiné dva upravené motory 1.6 a 2.0 litru s vyšším výkonem o deset procent a o pět procent nižší spotřebou. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Foto: © Automedia

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 18 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků