Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy B (spy photos)

Mercedes-Benz již před časem avizoval, že plánuje rozšíření modelové řady. Už příští rok se dostane do prodeje nový vůz postavený na základě třídy A, který doplní kategorii kompaktních MPV.
Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy B (spy photos)

Ani německá automobilka Mercedes-Benz nechce zůstat stranou zaplňování mezer v nabídce a pilně proto připravuje nové modely. V poslední době se o ní hovořilo především v souvislosti s novou třídou A, testovací procedurou nicméně prochází další model, shodou okolností postavený právě na třídě A. Jedná se o automobil z velmi populární kategorie kompaktních MPV, který se dostane do prodeje v první polovině roku 2005.

To, že Mercedes plánuje rozšíření nabídky o několik modelů, není žádnou novinkou. Už dříve ukázal koncept vozu s označením GST (také jeho špionážní fotografie brzy zveřejníme), nová třída B ovšem vyjedete na vozovky se zkratkou CST (Compact Sports Tourer). Navzdory společnému technickému základu s třídou A, nebude nová třída B pouze nafouknuté "áčko". Podle zákulisních informací se změní výrazněji vnější design a jiný bude rovněž interiér.

Jako správný konkurent vozů typu Renault Scénic bude třída B uvnitř prostorná a variabilní (proti A naroste do délky i výšky). Ohledně motorů zatím panují pochybnosti. Automedia uvádí, že se pod kapotou objeví mimo jiné dva upravené motory 1.6 a 2.0 litru s vyšším výkonem o deset procent a o pět procent nižší spotřebou. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Foto: © Automedia

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 17 příspěvků