Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy B (spy photos)

Mercedes-Benz již před časem avizoval, že plánuje rozšíření modelové řady. Už příští rok se dostane do prodeje nový vůz postavený na základě třídy A, který doplní kategorii kompaktních MPV.
Exkluzivně: Mercedes-Benz třídy B (spy photos)

Ani německá automobilka Mercedes-Benz nechce zůstat stranou zaplňování mezer v nabídce a pilně proto připravuje nové modely. V poslední době se o ní hovořilo především v souvislosti s novou třídou A, testovací procedurou nicméně prochází další model, shodou okolností postavený právě na třídě A. Jedná se o automobil z velmi populární kategorie kompaktních MPV, který se dostane do prodeje v první polovině roku 2005.

To, že Mercedes plánuje rozšíření nabídky o několik modelů, není žádnou novinkou. Už dříve ukázal koncept vozu s označením GST (také jeho špionážní fotografie brzy zveřejníme), nová třída B ovšem vyjedete na vozovky se zkratkou CST (Compact Sports Tourer). Navzdory společnému technickému základu s třídou A, nebude nová třída B pouze nafouknuté "áčko". Podle zákulisních informací se změní výrazněji vnější design a jiný bude rovněž interiér.

Jako správný konkurent vozů typu Renault Scénic bude třída B uvnitř prostorná a variabilní (proti A naroste do délky i výšky). Ohledně motorů zatím panují pochybnosti. Automedia uvádí, že se pod kapotou objeví mimo jiné dva upravené motory 1.6 a 2.0 litru s vyšším výkonem o deset procent a o pět procent nižší spotřebou. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Foto: © Automedia

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 51 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků