Exkluzivně: Lamborghini Gallardo R-GT má 560 koní

Italská automobilka s býkem ve znaku postavila fenomenální Gallardo s označením R-GT. Jak už název naznačuje, jedná se o ostrou silniční verzi připravovaného závodního speciálu pro šampionát FIA GT. Všechny fanoušky automobilky Lamborghini jistě potěší zpráva, že Gallardo R-GT bude mít celosvětovou premiéru na brněnském autosalónu.

K sériovému desetiválci mechanici přidali kompresor od světoznámé firmy KKK. Přeplňovaný agregát nyní disponuje výkonem 420 kW (560 k) oproti sériovým 368 kW (500 k) a maximální kroutící moment se vyšplhal až na 640 Nm. Výkon se přenáší přes šestistupňový manuál na všechna čtyři kola a díky výborné trakci vystřelí Gallardo R-GT z klidu na stovku za 3,8 s.

Silnější verzi byla upravena i karosérie. Pod předním nárazníkem se objevil karbonový spoiler, na bocích jsou širší prahy a modifikací prošlo i zadní přítlačné křídlo, které se při rychlostech nad 150 km/h vysunuje. V základu dostanete dvacetipalcová kola a keramické kotoučové brzdy. Za limitovanou edici, kterou mimochodem dostanete pouze prvního dubna na apríla, zaplatíte v přepočtu 6,5 mil. korun.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

PS. Redakce přeje všem čtenářům hezký aprílový den.

Test Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D: Žádný úkol není nesplnitelný

Toyota Land Cruiser 2.8 D-4D

Toyota sice v Evropě propaguje hybridy, stále však nabízí i nezničitelná auta, která ji v minulosti proslavila.

18.  1.  2018 | Radek Pecák | 9 příspěvků
Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků