Exklusivně: Renault Thalia se dočkal faceliftu a nových cen

Renault Thalia se u nás těší velkému zájmu zákazníků a dlouhodobě patří mezi nejprodávanější zahraniční vozy na našem trhu. Nyní přišel čas, kdy si Thalia vysloužila facelift, který má omladit vzhled, ale také přinést více komfortu. Co všehno nabídne inovovaná Thalia?
Exklusivně: Renault Thalia se dočkal faceliftu a nových cen

Jeden z nejprodávanějších vozů na českém trhu Renault Thalia se dočkal poměrně velkého faceliftu, který zároveň doprovází nové prvky výbavy a také nové ceny. Bohužel v této chvíli ještě nejsou k dispozici kvalitnější fotografie Thalie po faceliftu, a tak si zatím musíme vystačit s pár nepříliš kvalitními snímky. Informace o všech novinkách ale máme zcela kompletní a známe i veškeré ceny.

Změny vzhledu

Thalia po faceliftu se dočkala zcela nových nárazníků. Ty se mimo odlišný tvar vyznačují i absenci tmavé ochranné lišty. Nové je i otevírání zavazadelníku, které je nyní integrováno do zadního znaku Renaultu. Mimo tyto zásadní exteriérové změny si může zákazník zvolit i z nového designu kol a okrasných krytů kol a také ze čtveřice nových barev.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Velmi výrazných změn se dočkal i interiér, který má nyní vzhled stejně jako Clio Storia, ovšem s tím rozdílem, že u Thalie nebudou použity měkčené plasty. Nová je i přístrojová deska, která se bude lišit dle typu výbavy. Vnitřní strana víka kufru bude nově čalouněné. Stejně jako u exteriéru i v interiéru si bude moci zákazník vybrat z nové palety čalounění.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek

Nové výbavy

Thalia dostane ve standardu řadu nových prvků výbavy, mezi ty nejdůležitější patří

  • ABS
  • ISOFIX a bezpečnostní výztuhu v zavazadlovém prostoru
  • Palubní počítač - v sérii od výbavy Expression

Tím, že bude ABS ve standardu u všech výbav zanikne Pack SECURITE. Boční airbagy tak budou za příplatek od výbavy Expression.

Nová je i verze Dynamique, ta mj. nabídne: manuální klimatizaci, el. ovládaná zpětná zrcátka, mlhovky, chromované kliky dveří, vnější kliky a boční lišty v barvě vozu, volant a řadičku v kůži, rádio s CD a 4 repro.

Ceny

Renault Thalia si získal velkou oblibu díky velmi příznivým cenám resp. díky výhodnému poměru hodnoty za vynaložené prostředky. V tomto trendu chce automobilka pokračovat i po faceliftu. Thalii si tak budete moci pořídit již od 247 900 Kč. Zajímavou nabídkou je pak nově i automatická klimatizacace na přání od výbavy ICE.

 

Authentique

Expression

ICE

Dynamique

1,2 16V 55 kW

247 900

262 900

279 900

x

1,4 16V 72 kW

x

x

296 900

313 900

1,5 Dci - 50 kW

301 900

308 900

325 900

x

Tip: Kompletní ceník vč. příplatkové výbavy a přehledu výbav si můžete stáhnout ve formátu PDF zde (85 kB)

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 12 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků