Evropy se problém netýká

V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů.
Evropy se problém netýká
V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů, mimo jiné i u Fordu Explorer určeného na americký trh.

Evropy, resp. České Republiky se podle vyjádření Belindy Poole, generální ředitelky Ford Motor Company, s.r.o. tato záležitost v žádném případě netýká. Na Explorery dovážené do Evropy prostřednictvím oficiálních dovozců byly totiž montovány pneumatiky jiného rozměru a rychlostní třídy (16-ti palcové pneumatiky u současného modelu a 15-ti palcové pneumatiky jiného rozměru (P225/70) u modelů vyrobených před rokem 1998). Nelze však vyloučit, že některá soukromá osoba mohla dovézt vůz i s těmito pneumatikami. Firma Bridgestone-Firestone také vydala prohlášení potvrzující, že v Evropě nebyly hlášeny žádné nehody zapříčiněné vadnými pneumatikami jejich značky.

Výměny probíhající v USA se týkají výhradně pneumatik Firestone P235/75 R15 ATX, ATX II vyráběných v USA a Mexiku a 15-ti palcových pneumatik s označením Wilderness vyráběných v továrně v Decatour v Illinois. Žádné jiné pneumatiky značky Firestone, ani pneumatiky jiných značek montovaných na vozy Ford touto závadou netrpí.

"Ford Motor Company úzce spolupracuje se společností Bridgestone-Firestone na důkladném vyšetření problému vadných pneumatik (oddělování běhounu od pneumatiky) a je odhodlána udělat vše pro ochranu svých zákazníků a udržení si jejich důvěry. Velmi jsme ocenili rychlý a rozhodný přístup, který firma Firestone zvolila, když začala vadné pneumatiky stahovat ještě před konečným soudem Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA). Firestone zůstane i nadále naším stálým partnerem," sdělila viceprezidentka Fordu pro životní prostředí a bezpečnost Helen Petrauskas.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků