Evropy se problém netýká

V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů.
Evropy se problém netýká
V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů, mimo jiné i u Fordu Explorer určeného na americký trh.

Evropy, resp. České Republiky se podle vyjádření Belindy Poole, generální ředitelky Ford Motor Company, s.r.o. tato záležitost v žádném případě netýká. Na Explorery dovážené do Evropy prostřednictvím oficiálních dovozců byly totiž montovány pneumatiky jiného rozměru a rychlostní třídy (16-ti palcové pneumatiky u současného modelu a 15-ti palcové pneumatiky jiného rozměru (P225/70) u modelů vyrobených před rokem 1998). Nelze však vyloučit, že některá soukromá osoba mohla dovézt vůz i s těmito pneumatikami. Firma Bridgestone-Firestone také vydala prohlášení potvrzující, že v Evropě nebyly hlášeny žádné nehody zapříčiněné vadnými pneumatikami jejich značky.

Výměny probíhající v USA se týkají výhradně pneumatik Firestone P235/75 R15 ATX, ATX II vyráběných v USA a Mexiku a 15-ti palcových pneumatik s označením Wilderness vyráběných v továrně v Decatour v Illinois. Žádné jiné pneumatiky značky Firestone, ani pneumatiky jiných značek montovaných na vozy Ford touto závadou netrpí.

"Ford Motor Company úzce spolupracuje se společností Bridgestone-Firestone na důkladném vyšetření problému vadných pneumatik (oddělování běhounu od pneumatiky) a je odhodlána udělat vše pro ochranu svých zákazníků a udržení si jejich důvěry. Velmi jsme ocenili rychlý a rozhodný přístup, který firma Firestone zvolila, když začala vadné pneumatiky stahovat ještě před konečným soudem Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA). Firestone zůstane i nadále naším stálým partnerem," sdělila viceprezidentka Fordu pro životní prostředí a bezpečnost Helen Petrauskas.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků