Evropy se problém netýká

V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů.
Evropy se problém netýká
V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů, mimo jiné i u Fordu Explorer určeného na americký trh.

Evropy, resp. České Republiky se podle vyjádření Belindy Poole, generální ředitelky Ford Motor Company, s.r.o. tato záležitost v žádném případě netýká. Na Explorery dovážené do Evropy prostřednictvím oficiálních dovozců byly totiž montovány pneumatiky jiného rozměru a rychlostní třídy (16-ti palcové pneumatiky u současného modelu a 15-ti palcové pneumatiky jiného rozměru (P225/70) u modelů vyrobených před rokem 1998). Nelze však vyloučit, že některá soukromá osoba mohla dovézt vůz i s těmito pneumatikami. Firma Bridgestone-Firestone také vydala prohlášení potvrzující, že v Evropě nebyly hlášeny žádné nehody zapříčiněné vadnými pneumatikami jejich značky.

Výměny probíhající v USA se týkají výhradně pneumatik Firestone P235/75 R15 ATX, ATX II vyráběných v USA a Mexiku a 15-ti palcových pneumatik s označením Wilderness vyráběných v továrně v Decatour v Illinois. Žádné jiné pneumatiky značky Firestone, ani pneumatiky jiných značek montovaných na vozy Ford touto závadou netrpí.

"Ford Motor Company úzce spolupracuje se společností Bridgestone-Firestone na důkladném vyšetření problému vadných pneumatik (oddělování běhounu od pneumatiky) a je odhodlána udělat vše pro ochranu svých zákazníků a udržení si jejich důvěry. Velmi jsme ocenili rychlý a rozhodný přístup, který firma Firestone zvolila, když začala vadné pneumatiky stahovat ještě před konečným soudem Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA). Firestone zůstane i nadále naším stálým partnerem," sdělila viceprezidentka Fordu pro životní prostředí a bezpečnost Helen Petrauskas.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 13 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků