Evropy se problém netýká

V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů.
Evropy se problém netýká
V USA v současné době probíhá výměna některých typů pneumatik značky Firestone. Stahování pneumatik souvisí s vyšetřováním amerického Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA), který zkoumá roli těchto pneumatik při několika desítkách nehod. Inkriminované pneumatiky byly použity u velkého množství vozů, mimo jiné i u Fordu Explorer určeného na americký trh.

Evropy, resp. České Republiky se podle vyjádření Belindy Poole, generální ředitelky Ford Motor Company, s.r.o. tato záležitost v žádném případě netýká. Na Explorery dovážené do Evropy prostřednictvím oficiálních dovozců byly totiž montovány pneumatiky jiného rozměru a rychlostní třídy (16-ti palcové pneumatiky u současného modelu a 15-ti palcové pneumatiky jiného rozměru (P225/70) u modelů vyrobených před rokem 1998). Nelze však vyloučit, že některá soukromá osoba mohla dovézt vůz i s těmito pneumatikami. Firma Bridgestone-Firestone také vydala prohlášení potvrzující, že v Evropě nebyly hlášeny žádné nehody zapříčiněné vadnými pneumatikami jejich značky.

Výměny probíhající v USA se týkají výhradně pneumatik Firestone P235/75 R15 ATX, ATX II vyráběných v USA a Mexiku a 15-ti palcových pneumatik s označením Wilderness vyráběných v továrně v Decatour v Illinois. Žádné jiné pneumatiky značky Firestone, ani pneumatiky jiných značek montovaných na vozy Ford touto závadou netrpí.

"Ford Motor Company úzce spolupracuje se společností Bridgestone-Firestone na důkladném vyšetření problému vadných pneumatik (oddělování běhounu od pneumatiky) a je odhodlána udělat vše pro ochranu svých zákazníků a udržení si jejich důvěry. Velmi jsme ocenili rychlý a rozhodný přístup, který firma Firestone zvolila, když začala vadné pneumatiky stahovat ještě před konečným soudem Úřadu pro bezpečnost v silniční dopravě (NHTSA). Firestone zůstane i nadále naším stálým partnerem," sdělila viceprezidentka Fordu pro životní prostředí a bezpečnost Helen Petrauskas.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků