Evropskému Fordu se daří, v květnu rostl o 11 procent

Květnové prodejní výsledky společnosti Ford of Europe zaznamenaly v meziročním srovnání nárůst o 11 procent  na 157 200 vozů.  Na růstu se klíčovou měrou podílely faceliftované novinky Fiesta a Fusion, prvně jmenovaný vůz uzavřel pátý měsíc s výsledkem 32 100 kusů, což představuje meziroční nárůst o 15 procent. Prodej modelu Fusion vzrostl dokonce o 40 procent, na 9 800 kusů. Fiesta a Fusion společně během prvních pěti měsíců letošního roku našly celkem 213 000 nových majitelů, což je o 13 procent více než za stejné období roku 2005. Za zlepšenými výsledky stojí loňská modernizace exteriéru i interiéru obou vozů, naše testy obou vozů po faceliftu najdete zde.
 
Dalším tahounem byly užitkové vozy, Ford Transit a Transit Connect navázaly na výsledky z předchozího období, když se jich v květnu prodalo celkem 30 800 – o 17 procent více. Ford tak od začátku roku prodal již celkem 136 100 užitkových vozidel, což proti stejnému období roku 2005 představuje osmiprocentní nárůst.  
 
Květen byl pro Ford úspěšný i v České republice, když za měsíc našlo svého majitele 1 110 nových vozů Ford, skoro o 25% více než v květnu 2005.

Viceprezident evropského Fordu pro marketing, pan Stephen Odell, pak očekává další zvyšování prodejů díky příchodu novinek S-Max a Galaxy.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků