Evropské metropole bojují s emisemi. Nebo se svými rozpočty?

Evropské metropole budou postupně zavádět opatření, která ve výsledku mají přinést méně emisí ve městech. Průkopníkem je Londýn, kde se nejen platí za vjezd do centra, ale značená část této britské metropole je nyní rozdělena do emisních zón, kam mohou sice jet všichni, ale ti, kteří nesplní určité emisní limity, budou platit.

Do zón s označením Low Emission tak mohou bez poplatku vjíždět jen nákladní vozy, které byly vyrobeny po říjnu 2001, tedy po zavedení emisní normy Euro III. Pokud toto nesplní, budou platit, to samé platí i pro autobusy. Dle vedení města záleží jen na provozovatelích vozů, zda vybaví své starší vozy např. filtry, které sníží emise a vozy poté mohou jezdit bezplatně po městě, nebo budou rovnou platit.

Podobné opatření má být v různé podobě ještě letos zavedeno ve více než patnácti velkých městech Evropské Unie, což má, dle představitelů radnic, přinést snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku ve městech. Určitě ale bude vzpruhou pro místní rozpočty, o což jde zřejmě v době sílícího „ekosocialismu” především...

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák | 9 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků