Evropským Autem roku 2021 bude jeden z těchto vozů! Šanci má i Dacia Sandero

Zatímco o vývoji české ankety Auto roku zatím nemáme jedinou konkrétní informaci, ta evropská jede i navzdory omezením souvisejícím s čínskou chřipkou. Zde je přehled nominovaných vozů.

Koronavirus ovlivnila už vyhlášení evropského Auta roku 2020. Došlo k němu tradičně těsně před zahájením ženevského autosalonu, ten však byl na poslední chvíli zrušen, a proto se slavnostní ceremoniál odehrál pouze prostřednictvím online přenosu a bez přítomnosti odborné veřejnosti. Ani příští rok se s ženevským autosalonem nepočítá, o evropské Auto roku však nepřijdeme.

Evropským Autem roku 2020 je Peugeot 208! Porazil elektrické Porsche i Teslu

Evropským Autem roku 2020 je Peugeot 208! Porazil elektrické Porsche i Teslu

Česká republika má v porotě ankety jediného zástupce. Kolega Jiří Duchoň, šéfredaktor měsíčníku Automobil, se nyní podělil o detaily. Poprvé po 43 letech muselo být zrušeno tradiční testování uchazečů o titul evropské Auto roku v Dánsku, přesto vzniknul seznam 29 vozů, v němž nechybí ani Škoda Octavia či Hyundai Tucson, vozy vyráběné v Česku. Podle jediného českého člena ankety se letos staly nesmírně důležité jindy spíše formální dotazníky, zjišťující možnosti porotců seznámit se s nominovanými vozy.

Unikátní pohled do zákulisí: Jak se volilo evropské Auto roku 2019 (COTY)

Unikátní pohled do zákulisí: Jak se volilo evropské Auto roku 2019 (COTY)

S ohledem na ztížené podmínky testování byla volba finalistů odložena na leden příštího roku, k vyhlášení vítěze však dojde dle původních předpokladů 1. března 2021. Vyhlášení bude s největší pravděpodobností opět probíhat formou online přenosu. Nominované vozy si můžete prohlédnout v přiložené galerii.

Auto roku 2020 v ČR znova budí rozpaky. Některé vozy nemají v anketě co dělat

Auto roku 2020 v ČR znova budí rozpaky. Některé vozy nemají v anketě co dělat

Zatímco o evropskou anketu Auto roku 2021 nepřijdeme ani navzdory nelehké době, o té české zatím nevíme v podstatě vůbec nic. Touto dobou už by obvykle proběhlo první kolo volby a znali bychom finalisty, podle neoficiálních zdrojů se ale zatím ještě ani neví, jak a zda vůbec anketa Auto roku 2021 v České republice proběhne.

Autem roku v České republice se poprvé v historii stává BMW! Škoda je až třetí

Autem roku v České republice se poprvé v historii stává BMW! Škoda je až třetí

Seznam nominovaných vozů by se zřejmě příliš nelišil od toho evropského, problém však spočívá už v organizaci testovacích jízd pro porotce. Nehledě na to, že ani v tuto chvíli není oficiálně známo složení odborné poroty. Za normálních podmínek by k vyhlášení vítěze došlo začátkem ledna na výroční tiskové konferenci Svazu dovozců automobilů.

Škoda Octavia

Škoda Octavia je nejprodávanější automobil v ČR a současně nejprodávanější model značky Škoda. V roce 2020 byla uvedena na trh Octavia IV – čtvrtá generace novodobé Octavie, tentokrát se čtyřmi variantami pohonů: spalovací motor, mild-hybrid, plug-in hybrid a stlačený zemní plyn.

Ceny a výbava • První jízda Škody Octavia RS iV • Škoda Octavia Scout • Hybridní modely • Škoda Octavia RS • Test Škoda Octavia 2.0 TDI Evo

TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků
Renault Captur E-Tech v dlouhodobém testu: Povedený start! Rychlík to ale není

Renault Captur E-Tech 160 (1. díl)

Testovací auta se u nás zpravidla zdrží necelý týden. S plug-in hybridním Renaultem Captur však máme troch větší plány.

8.  1.  2021 | Jan Mička | 14 příspěvků